10 бројки за порнографијата кои ќе ви дадат нова перспектива на светот

 10 бројки за порнографијата кои ќе ви дадат нова перспектива на светот

Neil Miller

Содржина

Минатата година, Даниел Симонс, тогаш 23-годишен зависник од порно, даде интервју за Би-Би-Си. Симонс вели дека почнал да гледа порнографија на 15 години, кога го добил својот прв лаптоп. Набргу, тој не можеше да престане да гледа, а тоа му пречеше во секојдневните активности.

И, како и секој зависник, Симонс го негираше тоа и целиот период траеше 6 години. Ситуацијата се променила кога открил веб-страница за луѓе зависни од порнографија. „Поминав сто дена воздржувајќи се од алкохол и мастурбација. Првите две недели беа ужасни, со ненадејни промени во расположението. Беше навистина тешко. Поминував непроспиени ноќи и понекогаш се будев со ладна пот. Понекогаш, без причина, почнував да се тресам. Целото тело ми се тресеше и не знаев зошто.“

Приказната на Даниел е само еден од илјадниците примери. Важно е да се запамети дека немаме намера да критикуваме, судиме, а уште помалку да наметнуваме апсолутни вистини. Наша единствена и ексклузивна цел е да информираме и забавуваме. Затоа, содржината на овој напис е наменета за оние кои се заинтересирани и/или идентификувани. Затоа, редакцијата на Фатос Десконецидос избра листа од 10 броеви за порнографија кои ќе ви дадат нова визија за светот . Проверете:

1 – 12% од веб-локациите на интернет се порнографски.

Исто така види: 25 тетоважи кои можете да ги направите со вашиот најдобар пријател

2 – Секоја секунда се трошат 3075,64 доларипорнографија и 28.258 корисници на интернет гледаат порно видеа.

Исто така види: Тетоважа: што некои значат во затвор

3 – Неделите се најпопуларните денови кога се случуваат најголем број посети на порнографски страници.

4 – 1 од 3 посетители се жени, дополнително, 70% од мажите помеѓу 18 и 24 години посетуваат порно страници месечно.

<1

5 – Само во САД, интернет порнографијата генерира 2,84 милијарди долари годишно, додека во светската порно индустрија над 4,9 милијарди долари.

6 – 2,5 милијарди е-пошта испратени на ден, ширум светот, содржат порнографска содржина. Тоа е 8% од сите пораки.

7 – 25% од пребарувањата на интернет се поврзани со порнографија. Тоа се 68 милиони на ден.

8 – 35% од сите преземања се порнографски содржини.

9 – The најпопуларните теми поврзани со порнографијата се: секс, запознавање со возрасни и порнографија.

10 – Има 116.000 пребарувања за „детска порнографија“ дневно.

Па момци, што мислевте за статијата? Дали веќе ги знаевте овие бројки? Дали најдовте грешки? Дали имавте сомнежи? Имате предлози? Не заборавајте да коментирате со нас!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.