10 најплатени бразилски актери во 2021 година

 10 најплатени бразилски актери во 2021 година

Neil Miller

Општо познато е дека светот на забавата троши пари. Едноставна продукција, без разлика дали е за телевизија или кино, може да потроши огромни суми. Секако, меѓу трошоците се и платите на актерите кои учествуваат во нив. Холивуд е познат по своите милионерски плати. Но, тоа не значи дека и бразилските актери не се добро платени за својата работа.

Со тоа, оние кои успеваат да се истакнат во уметничкиот свет и да се приклучат на актерската екипа на филм, сапуница или сериите, можат да примат многу добро за нивните ликови. Овде, во Бразил, има многу големи актери кои напорно работеа за да стигнат таму каде што се. Како резултат на тоа, тие го добија признанието што го имаат.

Како резултат на тоа, овие познати личности стекнаа многу фанови и успеаја да достигнат многу ексклузивно ниво кога станува збор за платата. Затоа, тие заработуваат многу високи вредности за да учествуваат во проектите во кои се гледаат. Овде покажуваме кои бразилски актери се најдобро платени оваа година.

1 – Тиаго Ласерда

//kogut.oglobo.globo.com/noticias-da-tv/novelas / noticia/2021/07/thiago-lacerda-and-two-more-actors-leave-the-cast-of-beyond-the-illusion-saiba-tudo.html

Од 1990-тите, срцекршачот маѓепсува гледачи на сапунски опери. Талентот на Тијаго е исто толку голем колку и неговата убавина. Затоа и тој многу заработува со својата работа. Актерот добива 450 илјади реали годишно одГлобо.

2 – Вагнер Моура

//rollingstone.uol.com.br/noticia/wagner-moura-revela-o-que-o-faria-aceitar-papel -nos-filmes-da-marvel/

Вагнер Моура има многу консолидирана кариера во Бразил и во странство. Не се знае вредноста што актерот ја добива за работа. Сепак, наследството на Моура е добро познато и можеме да видиме дека неговата работа многу се исплатела. Имотот на актерот се проценува на 10 милиони долари, што е еквивалент на 50 милиони реали.

3 – Родриго Санторо

//rollingstone.uol.com.br/cinema /5- куриозитети-за-родриго-санторо-дебито-во-холивудска-рола-во-карандиру-и-повеќе-листа/

Санторо, како Вагнер Моура, е познат актер на бразилската телевизија. Покрај тоа, тој беше еден од првите што направи меѓународни чекори. Во моментов, тој го покажува целиот свој талент и во продукции надвор од Бразил. Што логично го прави вашиот хонорар многу висок. За да заврши работа, Санторо наплаќа 350 илјади реали.

4 – Бруно Гаљасо

//www.metropoles.com/colunas/o-melhor-da-tv/bruno- gagliasso-embarks-to-madrid-to-record-series-on-netflix

Актерот е добро етаблиран и во уметничкото и во деловното опкружување, бидејќи поседува неколку претпријатија. Покрај тоа, Гаљасо добро се прилагоди на новото време и има голема важност на социјалните мрежи. За сето ова дело, и за неговиот голем талент, тој исто така добивависоки суми за нивната работа. Кога сè уште беше ангажиран во Глобо, неговата плата беше 350 илјади реали.

5 – Кауа Рејмонд

//f5.folha.uol.com.br/celebridades/2021 / 10/caua-reymond-says-he-lived-tense-moments-in-the-maldives-boat-almost-capsized.shtml

Актерот е познато име на малите екрани. И јасно е дека поради ова платата на Кауа не би била ниска. Тој се уште е дел од актерската екипа на Реде Глобо и зема месечна плата од 220 илјади реали.

6 – Николас Пратес

//spinoff.com.br/entrete / Николас-Пратес-ужива-бања-водопад-со-девојка-и-детали/

Актерот е еден од срцекршачите на новата генерација на Глобо. Тој секогаш е цитиран за продукциите на куќата и затоа има многу висока плата кога учествува во некои од нив. За секое дело на малиот екран, Пратес добива околу 150 илјади реали.

Исто така види: Верувале или не, ова е уста на желка.

7 – Марко Пигоси

//observatoriodocinema.uol.com.br/famosos/2021/11/ ator -from-invisible-city-marco-pigossi-takes-dating-with-italian-director

Пигоси маѓепсува за својата убавина и неговиот вроден талент. Тој е едно од најомилените имиња во моментов во актерскиот свет. И покрај сета таа видливост, јасно е дека би бил меѓу најплатените актери. Во времето кога бил ангажиран во Глобо добил околу 120 илјади. Кога требаше да направи настан, изведувачот мораше да исплати 40 илјади реали.

8 – Rômulo Estrela

//istoe.com.br/com-coronavirus-romulo-estrela-faz-alert-no-e-joke/

Актерот имаше многу висока видливост поради неговата улога во „Verdades Secretas“. Покрај видливоста, Ромуло се покажа и како многу талентиран. Што го оправдува просекот од 100 илјади реали што ги заработува месечно од Глобо.

9 – Маркус Мајела

//rd1.com.br/marcus-majella-surge-mais -thin -и-влече-пофали-од-познатите/

Тој е едно од најзначајните имиња во националната комедија. Тоа е речиси едногласност меѓу сите луѓе. Со тоа, јасно е дека платата на Мајела би била висока за да биде на исто ниво со нејзината слава, талент и харизма. Тој заработува приближно 100 илјади реали месечно.

Исто така види: Дали г-ѓа Паф е бегалка?

10 – Рафаел Зулу

//gshow.globo.com/Famosos/noticia/rafael-zulu-relembra-o-susto- на-да-биде-татко-на-23-и-зборува-за-врската-со-бившата-мајка-на-неговата-ќерка-ние-сме-семејство.ghtml

Зулу е важно име на бразилската телевизија кој е и меѓу најдобро платените актери. Зулу добива 70.000 реали за секоја работа што ја работи на телевизија.

Извор: MSN

Слики: Rolling Stone, Metropoles, F5, Spinoff, Observatorio do Cinema, Istoé, RD1, Gshow, Kogut

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.