10 слики кои ќе ви ја покажат разликата помеѓу аматерските и професионалните фотографии

 10 слики кои ќе ви ја покажат разликата помеѓу аматерските и професионалните фотографии

Neil Miller

Една слика вреди илјада зборови, нели? Па, откако ќе ја видите оваа статија, ќе кажете дека навистина зависи.

Зошто ги мразиме нашите фотографии? А зошто се менува гласот кога се снима? Овде, на страницата на Фатос Десконецидос, веќе ви го покажавме одговорот на овие прашања.

Едноставна фотографија има способност да направи неверојатни исечоци од реалноста. Поинаков агол, детаљ што привлекува внимание, многу се факторите што прават една слика да стане шармантен рекорд.

И токму овие детали го тераат човекот да стане аматер или професионален фотограф. Имајќи го овој контраст на ум, нашата редакција одвои вистински слики објавени на Инстаграм од истата средина, направени од професионалец и аматер. Проверете ја разликата:

1 – Ајфеловата кула, во Париз

2 -Водопад Шамарел, во Маурициус

Исто така види: 7 најдобри аниме за боречки вештини

3 – Таџ Махал – Индија

4 – Ракоцбрике во Глабенц, Германија

5 – Бонди Бич, во Сиднеј

6 – Плаза де Еспања, во Севиља

7 – Бранот во Аризона

8 – Норвешкото село Гејрангер

9 – Мачу Пикчу, Перу

10 – Сините води на Исланд

Можете да ја видите острата разлика помеѓу добро направена фотографија и не толку добра, нели? Што мислиш? Испратете ни го вашиот коментар!

Исто така види: Тоа беа 4 играчи кои загинаа за време на Светското првенство

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.