14 бизарни факти кои не сте ги знаеле за стриптизерите

 14 бизарни факти кои не сте ги знаеле за стриптизерите

Neil Miller

Стриптизета е професионалец кој настапува за возрасна публика, обично во стриптиз клуб. Понекогаш стриптизета може да биде ангажирана да изведува сензуални танци на ергенска забава или на кој било друг приватен настан.

Не секој стриптизер е целосно гол, иако голотијата е вообичаена таму каде што не е забрането со закон. Повеќето стриптизети работат во стриптиз клубови. Танчерите обично настапуваат со имитација на познати личности или изведувајќи танц број додека се соблекуваат.

Се вчитува видео плеерот. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно MagentaCyan OpacityTransparentSemi-TransparentTransparent FontГолемина50%75%100%125%150%175%200%300%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace Постави за стандардно Дијалог

   Крај на дијалог прозорец .

   Реклама

   До 1970-тите, стриптизетите на Запад речиси секогаш беа жени. Оттогаш и машките стриптизери станаа секојдневие. Претставите обично се во кореографија и вклучуваат некој посебен костим. Во моментов, во неколку земји, професијата е добро регулирана и многу побезбедна од порано.

   Проверете некои факти што веројатно не сте ги знаеле за стриптизерите:

   1. Жените сочинуваат 92% од индустријата за стриптизети.

   2. 60% од стриптизетите работат преку ден и најчеста професија меѓу нив е учителката.

   3. Според една неодамнешна студија, 86% од луѓето мислат дека соблекувањето е легитимна професија, додека останатите мислат дека тоа е поврзано со проституција.

   4. Земјата со најмалку стриптизерки е Канада.

   5. Стриптизерите кои имаат силиконски импланти можат да го добијат на УЈП бидејќи можат да тврдат дека е трошок за работа.

   6. Стриптизерите заработуваат повеќе пари кога имаат овулација.

   7. Студијата на Универзитетот во Лидс покажува дека мнозинството одстриптизерите потекнуваат од семејства од средна класа.

   8. 8 од 9 стриптизерки им ја препорачуваат работата на пријателите.

   9. Стриптизета може да заработи повеќе од 100.000 фунти годишно.

   9. 1 од 5 стриптизерки веќе се поврзале со клиент. Кај мажите, 3 од 4 стриптизерки веќе имале врска со клиент.

   10. На секои 9 стриптизерки има по еден машки стриптизер.

   Исто така види: Што се случи со актерската екипа на Гринч?

   11. 1 од 10 стриптизерки е во брак.

   12. Една од главните причини зошто луѓето избираат да бидат стриптизери е желбата да танцуваат професионално.

   Исто така види: Како умре Лил Пип?

   13. Просечната возраст на стриптизета е 24 години.

   14. 1 од 3 стриптизети ги користи парите за да ги плати студентските трошоци.

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.