7 фрази кажани од сериски убијци кои ќе ве остават со морници во 'рбетот

 7 фрази кажани од сериски убијци кои ќе ве остават со морници во 'рбетот

Neil Miller

Сериските убијци го фасцинираа и плашеа човештвото со генерации, благодарение на нивното необично однесување и налудничави дела кои ставија крај на животите на безброј жртви. Покрај тоа што направија историја за нивните насилни злосторства, некои од нив беа запаметени и по фразите изговорени во текот на нивниот живот.

Без оглед на насилните мотивации или студените методи што ги користеле при извршувањето на нивните брутални дејствија, сите станаа извонредни во на еден или друг начин. Кога имаа работа со властите или со печатот, многу од нив не ја оставија настрана својата карактеристична студенило и беа одговорни и за застрашувачки фрази.

Исто така види: Дали знаете што значат тие мали крстови на патиштата во внатрешноста на Бразил?

Прочитајте дел од цитатите од познатите сериски убијци кои навистина ја покажуваат насилната страна на овие

1 – Ајлин Вуорнос

„Нека се силуваат неговата сопруга и децата, токму во задникот“, изјави Ајлин Вуорнос на нејзиното судење за убиство на седум мажи помеѓу 1989 и 1990 година.

2 – Денис Радер

„Колку ова чудовиште влезе во мојот мозок, не знам, но тоа е тука да остане. Како се лекува сам?“ Денис Радер ослепи, мачеше и уби десет жртви во Канзас, САД, од 1974 до 1991 година, додека водел таен криминален живот за своето семејство и двете деца.

3 – Џефри Дамер

„Мојата желба беше да ги искусам нивните тела. Сите ги гледав како предмети, како странци. Тешко ми еверувајте дека човечко суштество можеше да го направи тоа што го направив јас“. Исто така познат како Милвоки Канибал, Дамер уби, сексуално нападнал и изел делови од телото на 17 мажи помеѓу 1978 и 1991 година.

4 – Алберт Фиш

„Отсекогаш имав желба да им предизвикувам болка на другите и да гледам како другите ми предизвикуваат болка. Секогаш ми се допаѓаше сè што боли“. Познат како Врколакот од Вистерија, вампирот од Бруклин или манијак на Месечината, овој сериски убиец тврдел дека силувал и изел дете во секоја американска држава, и покрај тоа што е официјално осомничен за само пет убиства.

5 - Ричард Рамирез

„Сите ние имаме моќ да убиваме во наши раце, но повеќето луѓе се плашат да ја искористат. Оние кои не се плашат го контролираат животот“. Рамирез беше обвинет дека упаднал во домови во државата Лос Анџелес, убивајќи 13 луѓе помеѓу 1984 и 1985 година.

6 – Роналд Џин Симонс

„Остави завршуваат мачењата и страдањата во мене“. За само една недела во 1967 година, пензионираниот наредник на вооружените сили на Соединетите Американски Држави уби 16 луѓе, повеќето од неговото семејство, вклучувајќи ја и сопствената ќерка, која сексуално ја злоставувал.

7 – Џејн Топан

„Тоа е мојата амбиција, да убијам повеќе луѓе од кој било маж или жена што некогаш живееле“. Фразата ја кажа Џејн Топа, која беше обвинета за убиство на 31 лице во Масачусетс помеѓу 1895 и1901.

Ако ви се допадна содржината, запознајте и други впечатливи фрази од сериски убијци кои ќе ви ја заладат крвта.

Исто така види: Знајте ги обвинувањата против Мелиса Сата

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.