7 привлечни девојки од филмовите што ги сакаат луѓето

 7 привлечни девојки од филмовите што ги сакаат луѓето

Neil Miller

Времето минува побрзо отколку што замислуваме и можеме да го видиме тоа кога знаеме дека еден од нашите омилени филмови од детството/тинејџерските е снимен таму во 1990-тите и популаризиран во раните 2000-ти, па дури и малку порано. Чудно е да се мисли дека продукциите веќе можат да бидат стари повеќе од две децении кога беа објавени.

И сигурно еден од вашите омилени филмови, или оној што веќе сте го гледале, има привлечни девојки во средината на приказна. Овие ликови се и сакани и омразени. Сепак, овие суетни девојки го зазедоа киното и со својата облека и начин на постоење обележаа генерации. Овде прикажуваме некои од најомилените препи девојки во филмовите.

1 – Dionne

Кој не се сеќава на класиката „The Preppy of Beverly Хилс“. Секако дека во филмот би имале и спремни девојки, бидејќи тоа е точно во насловот. И сите се сеќаваат на Дион, најдобрата пријателка на главниот лик Шер.

Дионе поголемиот дел од своето време го поминуваше озборувајќи и пазарејќи. Но, таа им помагала и на своите пријатели кога имала потреба. И, се разбира, нејзините костими беа главен елемент на поп културата.

2 – Попи

Исто така види: 7 најдобри аниме за љубителите на трки

Комбинацијата од очила за сонце, стилска облека и голема чанта не е ништо подолго не остава сомнеж. Главниот јунак на филмот „Гарота Мимада“, Попи, е легитимниот преплет.

Во филмот гледаме како русокосата мора да го напушти животот на богатство и луксуз што го води во Лос Анџелес.Анџелес да се пресели во интернат во Англија. Се разбира, промената не е лесна. Но, како што се развива приказната, ние почнуваме да ни се допаѓа повеќе на приготвувачот.

3 – Шарпеј Еванс

Што би бил „High School Musical“ без East High's најомилениот препи? Русокосата сонува да биде голема ѕвезда на Бродвеј. Но, иако сонот не доаѓа, Шарпеј прави се за да ги добие главните улоги во училишните мјузикли.

Погрешен во франшизата на HSM, Шарпеј има свој спин-оф филм, „Чудесната авантура на Шарпеј!“. Во овој филм, ја гледаме нашата драга Шарпеј како оди по својот сон и конечно успева.

4 – Реџина Џорџ, Карен Смит и Гретчен Винерс

Триото од најомилените девојчиња во светот се „As Poderosas“. Кралиците на филмот „Mean Girls“ не научија многу работи, како на пример дека розовата боја се носи во среда. За овој и уште еден куп бисери, овие привлечни девојки беа вистинска пресвртница во културата. И тие се запаметени и сакани до ден-денес.

5 – Ел Вудс

Не можете да зборувате за привлечни девојки и да ја оставите оваа „Легално русокоса“ надвор. Ел е типична преплива девојка, но таа си го става во главата дека сака да се занимава со право на Харвард за да остане блиска со своето поранешно момче и да го врати назад.

Меѓутоа, низ приказната гледаме дека Ел е многу решителен и интелигентен. и наНејзините цели се менуваат како што станува се повеќе заинтересирана за правниот факултет.

Исто така види: 7 екстремно морничави праисториски инсекти

6 – Лана

Не се случува често спремните девојки во филмовите да ги освојуваат срцата на девојките.луѓето во целост. Но, барем додаваат смешни моменти во приказната и нè прават да им се допаднеме само за секунда.

Таков е случајот со Лана од „Дневниците на принцезата“. Таа секогаш го понижува и го антагонизира животот на срамежливата Миа.

7 – Клер

Во филмот „The Breakfast Club“ гледаме пет сосема различни студенти кои Тие заврши во средношколски притвор. Во оваа група има спортист, маргиналец, генијалец и, се разбира, привлечна девојка. Клер е една од оригиналните привлечни девојки која не може да не ви се допадне.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.