7 сурови реалности со кои треба да се соочат луѓето без задник

 7 сурови реалности со кои треба да се соочат луѓето без задник

Neil Miller

Има луѓе со големи делови од телото, додека други немаат волумен. Чист пример за овој контраст се луѓето со и без задник.

Покрај луѓето без задник, и жените евангелисти поминуваат низ различни ситуации кои веќе ви ги покажавме, овде на веб-страницата Фатос Десконхецидос.

Дали се сметате себеси за личност без задник? Погледнете ја листата што нашата редакција ја издвои за вас со некои сурови реалности со кои мора да се соочат луѓето без задник:

1 – Долготрајното седење предизвикува болка

Без разлика дали на автобуското седиште, на велосипед, на забар, секое седиште без некакво засилено перниче веќе предизвикува огромна непријатност во задниот дел на телото. Значи, многу часови патување е измачување.

2 – Не ставате целосна фотографија на Фејсбук или Инстаграм

Да се ​​биде личност со малиот волумен на мускулите во задникот промовира одреден недостаток на визуелна рамнотежа во телото и тоа им пречи на многу луѓе. Многу жени дури и не сакаат да се сликаат бидејќи овој дефект се појавува на социјалните мрежи и претпочитаат да не го изложуваат.

Исто така види: 7 ѓаволски работи скриени во Ватикан

3 – Нема потешкотии да носи панталони

Луѓето со поголем задник или малку повеќе мускули имаат одредени потешкотии да ги облечат панталоните. Луѓето без задник, пак, носат фармерки за неколку секунди и без никаков проблем.

Задниот дел неВоопшто не пречи, но помага. Барем тоа е предност.

4 – Почни да вежбаш за да видиш дали твојот задник ќе порасне малку повеќе

Незадоволен од малиот волумен на задникот зад , многу луѓе на крајот бараат алтернативни методи за да се обидат да го направат својот задник да расте. Некои луѓе почнуваат да вежбаат напорно за да добијат некои облини за да видат дали задникот се развива малку повеќе и не е исправен како што е природно.

Исто така види: 10 супер вулгарни љубовни фрази кои секој љубовник сака да ги слуша

5 – Понекогаш мора да прибегнете кон баласт

Филингот е пријател на многу жени и мажи. Незадоволни од она што го имаат зад себе, на крајот купуваат кутии и ги ставаат меѓу облеката за да избегнат одредени непријатности поради тоа што имаат малку „забележан“ задник.

6 – Се чувствувате срам кога некој ќе остави отпечаток

Запознавањето со некоја личност и дозволувањето на глупава рака на газот е нешто што тие го избегнуваат. И ако некој го допре вашиот задник, лицето ќе ви поцрвени бидејќи знаете дека немате многу да ги наполните рацете.

7 – Долната облека е секогаш помала за да се обидете да ја избалансирате јачината на звукот

Трикот што луѓето без задник го користат за да се обидат да го балансираат нивниот недостаток на волумен е да носат долна облека помала од нормалната големина што треба да ја носат. Гаќи, гаќи, фармерки, обично тие купуваат големини пред да се обидат да ги зголематво „заштеда“.

Дали сте личност без задник? Испратете ни го вашиот коментар! Тагнете го тој ваш пријател кој е малку рамен задник!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.