7 тајни употреби на шампон и регенератор

 7 тајни употреби на шампон и регенератор

Neil Miller

Навикнати сме секогаш да ги користиме истите производи, нели? Ја имаме таа навика да купуваме само еден бренд, или само одредена линија, што го прави исклучително тешко да пробаме нешто ново, бидејќи... Особено кога станува збор за производи за убавина, нашето тело се чини дека се прилагодува. Што можеме да кажеме тогаш за нашата коса?

По долго користење на истиот шампон и регенератор, вообичаено е косата да се прилагодува. Тогаш конечно ќе се изморите од вообичаените производи и ќе одлучите да ги промените, надевајќи се дека вашите нишки се совпаѓаат и нема да се бунтуваат против вас. Но, нема никаква корист, вашата коса едноставно ја отфрла размената. И што да се прави тогаш? Дали ги фрливте парите во ѓубре?

Видео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Исто така види: 14 бизарни факти кои не сте ги знаеле за стриптизеритеТекст Боја БелаЦрна Црвена ЗеленаСиножолтамагентацијана непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текстотКоја 00%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Завршено Затвори Модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Реклама

   Смирете се, сè уште не очајувајте. Спротивно на она што го веруваме, балсамите и шампоните можат да служат за функции кои се многу подалеку од миењето на косата. Проверете!

   1 – Чистете ги огледалата

   Па, не само косата останува чиста со користење на овој тип на производи. Дали знаете кога огледалото ви е навистина валкано и се чини дека ништо нема да може да го исчисти? Обидете се да ставите малку шампон на хартиена крпа и да го втриете во огледалото. Потоа избришете го со помош на крпа. Покрај тоа што ќе постигнете целосна чистота, ќе биде и многу помалку облачно следниот пат кога ќе се туширате.

   2 – Течен сапун

   Знајте кога купуваш различен шампон и не ти се допаѓа? Не треба да го фрлате производот. Почнете да го користите како течен сапун за раце. Тоа е практична и несомнено многу ефикасна дестинација! нема играњепари далеку!

   3 – Отстранување жолти дамки

   Дали знаете кога облеката почнува да ги покажува тие жолти дамки? Тоа најмногу им се случува на белците. Обично полудуваме бидејќи има малку производи кои делуваат против тоа. Но, еве го советот: за да се ослободите од проблемот, само претходно измијте ја пожолтената површина со шампон, а потоа измијте го парчето нормално. Производот ќе помогне дамката полесно да излезе.

   4 – Омекнувач за ткаенини

   На ист начин, понекогаш купуваме регенератор што не не ми се допаѓа многу. Ова го прави производот неискористен и често завршува залудно. За да не ги фрлите парите, користете го производот како омекнувач! На облека што не е толку деликатна, го има истиот ефект.

   5 – Крем за кутикули

   Исто така види: Прогонувачката приказна за Ликаон, кралот кој ја нарекол Ликантропија

   Можете да го користите и регенераторот за да ги одржувате кутикулите хидрирани . Се разбира, на пазарот има креми кои се соодветни за ова, но во отсуство на нив, ова е секако одлична алтернатива. Отстранувањето на кутикулите не е многу здрава практика и ако имате намера да ги намалите, хидратацијата е добар избор.

   6 – Крем за бричење

   И регенераторот и шампонот прават одлични креми за бричење. Регенераторот работи уште поефикасно, бидејќи помага и за хидратација на кожата. За некои, тоа е многу подобро отколку користење сапун,на пример.

   7 – Заглавен патент

   Нема ништо полошо од тоа кога сакаш одредена облека, но патентот само одлучува да го уништи и ќе победи. не пушти, Добредојдовте. Па, постојат некои техники кои можат да го решат проблемот, а една од нив е користењето шампон. Технички, производот служи како лубрикант, па само малку тријте на секоја страна од патентот и потоа принудете го затворањето. Сосема е можно да можам да го решам!

   Па момци, што мислите вие? Дали знаете други употреби на производите? Споделете со нас во коментарите!

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.