7 весели ликови кои имаат трагично потекло

 7 весели ликови кои имаат трагично потекло

Neil Miller

Постојат неколку ликови од цртаните филмови кои се исклучително извонредни. Накратко, многумина испишаа историја. Без оглед на тоа кои фактори, овие ликови ги освоија нашите срца поради деталните карактеристики што ни беа претставени.

Меѓутоа, многумина, за жал, имаат скриени тајни. Да точно. Кога станува збор за каква било форма на медиуми, особено дела засновани на фантазија, се чини дека писателите имаат размислување дека публиката не може да се грижи или да се поврзе со некој лик ако нема некаква депресивна приказна за нивното детство или минато. . неодамна.

Не верувате? Видете, сега, седум ликови кои треба да бидат совршени, но во исто време, беа илустрирани со трагични приказни.

1 – Мис Пиги

Се согласувам креаторот на Мис Пиги, Френк Оз, тој првично го создал познатото прасе како суштество секогаш подложно на беснило. Сепак, очигледно, не сите биле подготвени да се занимаваат со таков лик, со овие карактеристики. За да го оправда однесувањето на Мис Пиги, на Оз му требаше тажна приказна. Знаете ли за каква приказна е ова? Не? Сега броиме. Таткото на Мис Пиги загина во несреќа со трактор. Трагичната несреќа предизвикала Мис Пиги да развие сериозни несигурности кои подоцна се манифестирале како неконтролиран гнев.

2 - ЏаредДан

Џаред Дан е кроток, несмасен лик. Сепак, оваа личност крие нешто темно. За време на епизодите на Силиконската долина, сфативме дека ликот имал тешко детство. Накратко, индициите се пренесуваат преку серија шеги направени од придружниците на Џаред. Сета оваа поврзаност уште повеќе ја забележавме во официјалниот блог на ликот. Таму добиваме целосен приказ на она што се случувало во минатото на Џаред.

3 – Bionicle

Во 2000 година, Bionicle стана популарен. Се верува дека линијата за играчки е создадена за да помогне да се спаси компанијата Лего од банкрот. Накратко, приказната зад Bionicle е изненадувачки сложена. Заплетот е поделен на две генерации, опфаќајќи околу 12 богато конструирани саги. Накратко, идејата зад создавањето на сагата се однесува на еден куп херои кои влегуваат во огромен робот преку касети изградени во форма на пилула. Апчињата, сепак, го претставуваат лекот што уметничкиот директор на брендот го земал како форма на третман за тумор на мозокот.

Исто така види: Каде се Чикињо, Питоко и Мелокотон од програмата на Елијана?

4 – Chuck E. Cheese's

Исто така види: Што се случи со Крис Кајл, американскиот снајперист?

Според официјалната биографија, Сирењето израснало во Св. Маринара. Колку што некој знае, Сирењето нема поим кога всушност му е роденден. Според тоа, ликот никогаш не успеа да го прослави датумот. Исто така, тој никогаш не ги запознал своите родители. Чак, другиотлик, стар надвор од сиропиталиштето. Чак живеел во пицерија, каде што еден ден сопственикот се обидел да го претепа до смрт.

5 – Џим Кроу

Сите врани што се појавуваат во Dumbo, анимацијата на Дизни, критичарите ги сметаат за ужасно расистички карикатури. Покрај тоа, во оригиналното сценарио, главната врана, наречена Џим Кроу, беше именувана по злогласните закони, кои продолжија да го наметнуваат ропството неколку децении по неговото укинување.

6 – Анастасија

За оние кои не знаат, руската голема војвотка Анастасија Николаевна, заедно со нејзиното семејство, била погубена од болшевичката тајна полиција во 1918 година. Сепак, гласините за нејзиниот можен опстанок опстојувале со години. Спротивно на тоа, анимацијата од 1997 година следи друга реалност и предвидува магичен свет во кој ова сценарио од бајките, всушност, никогаш не се случило.

7 – Шрек

Ликот Шрек е инспириран од францускиот борец Морис Тиле. Накратко, Тиле беше познат како „Францускиот ангел“ и/или „Огр на прстенот“. Борецот, покрај тоа, боледува и од болест позната како акромегалија. Состојбата се карактеризира со абнормален раст на екстремитетите на телото, како што се рацете, стапалата, лицето.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.