7 знаци дека сте екстремно напнати и никогаш не сте забележани

 7 знаци дека сте екстремно напнати и никогаш не сте забележани

Neil Miller

На крајот на краиштата, што е да се биде лут? Според речникот, да се биде незгоден е да се биде старомоден, надвор од мода, невнимателен, но ако се чувствувате добро кога носите нешто, тоа не значи дека сте незгодни, нели? Барем за вас, можеби за другите луѓе сте најнепристојната личност што некогаш ја виделе.

Имајќи го тоа на ум, решивме да избереме за вас листа на работи што може да укажат дека сте нарушен, не како форма на критика, туку како форма на опуштање, затоа што нарушен е оној кој секогаш зборува лошо за другите. Затоа, драги пријатели, погледнете ја нашата статија сега со 7-те знаци дека сте многу незгодна личност:

1 – Сакате светкави работи

Ако сакаш да носиш светкава облека така што сите да зјапаат во тебе, ти си буквално лута личност. Не дека ова е дефект, но треба да знаете дека луѓето околу вас ќе ве гледаат поинаку, и ќе ве осудат како навреден човек.

Исто така види: Каде е актерската екипа на „Зак и Коди: Близнаците во акција“ деновиве?

2 – Пирсинг во забот и папокот

Исто така види: Кој е сопственик на Мекдоналдс?

Овде поентата не е да користите пирсинг, можете да го ставите на кој било дел од телото, било да е на нос, усни, веѓи, уши итн., но нема треба да биде на забите. Покрај тоа, дава изглед на нечистотија.

3 – Многу големи нокти

Добро негуваните нокти се убави, пренесуваат чувство на грижа и чистота. И, нема проблемпри користење на лажни нокти, ако вашите се кратки и кревки. Проблемот доаѓа кога се преголеми и премногу украсени.

4 – Клише тетоважи

Carpe Diem, крап, јапонски букви, симбол на бесконечност, самовила, племенски, ѕвезда на рамо, зошто по ѓаволите една личност би ги направила сите овие клише тетоважи? Ништо против тоа, затоа што секој прави што сака во својот живот, но тоа не значи дека нема да биде вулгарно, нели? Најдоброто нешто е да ја искористите вашата креативност и секогаш да избегнувате клишеа.

5 – Вкусни песни

//www.youtube.com/watch?v=LcYbeCrxzRM

Што би дали е поголем доказот дека човекот е лут отколку да слуша музика од свој стил? Вкусот е вкус и не е за дебата. Но, за нашите цели, ова е многу силен знак дека сте лута личност.

6 – All Star во штикли

Сега со толку многу дизајни кои се објавуваат секој ден, зошто луѓето инсистираат да се вратат во времето и да носат All Star потпетици? Ова е незгодно, грдо и не е многу пријатно за гледање.

7 – Абада

Сега да ја завршиме нашата статија, процутот зелен абада можеби може да биде една од најтешките работи што можеме да ги видиме таму. Пријатели, како што спомнавме во точка 1, светкавите алишта веќе се повеќе од грди, сега ја облечете таа светкава абада од axé 2011, луѓето ќе ве сметаат малку чудни.

А потоа пријатели, нешто полепливо од тоа. можеме да додадеме во нашата статија?Коментар!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.