8 најдобри (и најлоши) парови во историјата на Наруто

 8 најдобри (и најлоши) парови во историјата на Наруто

Neil Miller

Наруто имаше крај достоен за премиерна сапунска опера: сите ликови се венчаа, имаат деца и нивниот среќен крај (колку што е можно). Масаши Кишимото го остави најдоброто на ситуации за да може Боруто и новата генерација нинџи да ги започнат своите авантури. Среде толку многу синдикални прослави, остана само еден ерген во Село со скриени лисја : Хатаке Какаши . Дури и објаснивме зошто овде останал волк осамен. И таму? Помеѓу толку многу парови во историјата на Наруто, кој е вашиот омилен?

Ги избравме најдобрите и најлошите љубовници од универзумот создадени од Масаши Кишимото . Дали е вашиот омилен брод овде?

Исто така види: Дознајте што карактеристиките на вашето лице можат да кажат за вашето потекло

1 – Чуџи и Каруи (најлошо)

Чуџи е Каруи беше еден од најнеочекуваните парови во историјата на Наруто. Дали мислевте дека ова се случи од никаде? Објаснувањето за престојот на двајцата заедно е во романите Скриени , во кои се прикажани Ино и Сакура како патуваат во Селото скриено во песок и коментирајќи за тоа како Chouji често го посетувал Hidden Cloud Village . После тоа, сите веќе го знаат резултатот: тој се ожени со Каруи и ја доби ќерката Чочо , која е добра пријателка со Учиха Сарада. Но, во однос на двојка: недостаток на развој.

2 – Jiraiya и Tsunade (најлоши)

Кој не испрати Jiraiya и Цунада ? Она што го прави овој пар еден од најлошите во франшизата е фрустрацијата што едноставно не се оствари. Јираија долги години е вљубен во својот соиграч, но секогаш бил одбиван. Пред да заминат од селото, двајцата разговараат и таа се согласува да му даде шанса кога ќе се врати. Проблемот е што легендарниот санин загина во неговата борба против Болката , оставајќи ја Цунаде сама засекогаш.

3 – Ден Като и Цунаде (најлошо)

Дан Като и Цунаде почнаа да се забавуваат поради вообичаеното верување дека секој нинџа тим треба да има член кој е специјализиран за вештини за лекување. Ден Като ѝ кажал за неговата желба да стане Хокаге , но тој умрел во Втората голема нинџа војна пред да ја постигне таа цел. Поради тоа, срцето на Цунаде се затвори и таа почна да е многу тешко со секој што сакаше да стане Хокаге .

4 – Саи и Ино (најлошо)

Саи и Ино завршија заедно изгледаше само како начин да се спојат двајца лика кои немаа што да прават за да не завршат сами. Само оние што ги читаа романите Хиден го знаеја точниот момент кога на Ино почна да му се допаѓа момчето и доби мал притисок од Сакура да се обиде да се зближи. И покрај тоа, дури и денес тие двајца изгледаат како да немаат хемија кога се заедно.

Исто така види: 10 зборови што луѓето велат дека не знаат што значат

5 – Минато и Кушина (подобро)

Одличен парод овие, животно! Нема што да се зборува! Кој не мислеше дека е најубавото нешто на светот да се следи врската на овие двајца уште од мали нозе? Двојката беше многу среќна на почетокот на бременоста на Наруто и направи се за да се спаси бебето за време на трагичната ноќ кога се роди. Само цел на врската.

6 – Шикамару и Темари (најдобри)

Како да не ги сакате спротивните личности на Шикамару и Темари ? Двајцата прават многу реален пар бидејќи успеваат да се справат со нивните разлики и да останат заедно. Додека Шикамару е поопуштен и полесен, Темари е силен, решителен и топол. Кој ги нема испорачано овие две од Чунин испитите ?

7 – Сасуке и Сакура (најдобри)

Уште една угледна и сложен пар е Сасуке и Сакура . Момчето прво ја сметало за досадно и не и давало ни трошка морал. Со текот на времето, Сакура порасна и стана помоќна и интелигентна. Иако двајцата имаа неколку несогласувања низ историјата, овие сериозни грешки беа неопходни за обајцата да растат и да се разберат како пар.

8 – Наруто и Хината (најдобро)

Дали платонската љубов на Хината не беше најслаткото нешто на светот на почетокот на приказната? За среќа, Неџи најде начин да ги зближи двајцата. Чистите чувства и подготвеноста на Хината да му помогне на својот партнер да го постигне неговотоголовите и признанието на Наруто за сè што прави го прави овој брод најдобар во историјата.

Која друга двојка ви се допаѓа или не ви се допаѓа во оваа приказна? Кажете ни во коментари!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.