8 работи кои не сте ги знаеле за врската на Рон и Хермиона

 8 работи кои не сте ги знаеле за врската на Рон и Хермиона

Neil Miller

Некои сè уште не можат да го преболат фактот дека Хари Потер не заврши во брак со неговата најдобра пријателка, Хермиона Гренџер, во филмската сага на создадената франшиза од Ј. К. Роулинг . Но, нешто што никој не може да го негира е дека, низ сите филмови, книги и претстави, врската на Рон Вилси и Хермиона е многу добро изградена. Дознаваме многу за иднината на парот во публикациите на Роулинг на веб-страницата Потермор и во драмата и книгата Хари Потер и проколнатото дете .

AdChoices РЕКЛАМИРАЊЕ

Дали Рон и Хермиона останаа заедно долго време? Што мисли Руперт Гринт за овој пар? Проверете ги овие и други работи што веројатно не ги знаете за врската на Рон и Хермиона :

Исто така види: Дали сте слушнале за легендата на SMILE.JPG?

1 – Руперт Гринт мисли дека тие се разведуваат

Во интервју за Хафингтон пост , Руперт Гринт, актерот кој го играше Рон Визли, беше прашан за кој мислеше дека ќе биде следниот чекор на неговиот лик во универзумот Хари Потер . На изненадување на фановите, Гринт одговори дека Рон и Хермиона може да се разведат и дека Рон ќе живее сам, невработен во стан на соба. Колку е тажно!

2 – Патувањето низ времето за малку ќе стави крај на врската на парот

Во Хари Потер и дететоПроклет , средниот син на Хари Потер го користи Time-Turner за да го спаси Седрик Дигори – кој почина во Огнениот пехар . Како резултат на тоа, тој завршува да го менува минатото и да создава алтернативни реалности. Во една од овие реалности, Рон и Хермиона никогаш не се венчале. Но не грижи се! На крајот се се враќа во нормала, вклучително и врската на парот.

3 – Хермиона би имала афера со Крум

Покрај книгите и филмовите, Ј. К. Роулинг можеше дополнително да го прошири својот универзум на веб-страницата Потермор . Во една од нејзините публикации, таа откри дека Виктор Крум се вратил да го одигра својот последен натпревар на Светското првенство во квидич од 2014 . Хермиона и Рон беа присутни, а Рита Скитер ја покрива играта. Скитер навести дека Хермиона и Крум можеби сè уште имаат чувства еден за друг. Дали може да биде?

4 – Вашите деца

Рон и Хермиона останаа заедно? Дали имаа деца? Сите овие прашања беа одговорени во епилогот на приказната и засилени во Хари Потер и проколнатото дете . Двојката имаше само две деца: Роуз Гренџер-Визли и Огромниот Гренџер-Визли . Да, тие го задржаа презимето на нивната мајка, што е добар начин да се истакне дека Хермиона нема да дозволи бракот да го намали нејзиното име или влијание.

5 – Хермионацрно

Исто така види: Кој ги поседува најголемите порно страници во светот?

Благодарение на успехот на филмовите Хари Потер , обожавателите ги создадоа сликите на Рон и Хермиона како актерите кои ги претставуваа. Затоа, некои обожаватели беа збунети кога беше објавено дека црната актерка Нома Думезвени ќе го игра ликот во претставата на Хари Потер и проколнатото дете . Како одговор, Џ.К. мислев дека е ера.

6 – Тие се венчаа нов

На крајот на Хари Потер и Реликвиите на смртта таму е добро време скок голем. Ги гледаме Рон и Хермиона веќе во брак, но она што не е јасно е кога се венчале. Во Проколнатото дете дознаваме дека парот се венчал додека биле уште многу мали. Интересно е тоа што многу членови на семејството Визли се омажиле за млади - многу од страв да не умрат за време на борбите против Волдеморт .

7 - Тие ги обновиле своите завети

Уште еден момент во врската помеѓу Рон и Хермиона што го откриваме во Проклето дете е дека тие ја обновиле својата свадба завети – се разбира, во чуден Рон стил. Тој се жали што бил премногу млад и „ многу пијан “, кога се оженил за прв пат и што не „ може да запомни многу одмомент “. На крајот, тој вели дека „ Би сакал да го кажам ова пред многу луѓе. Повторно. Трезен “. Слатко, нели?

8 – „Рон“ мразеше да ја бакнува „Хермиона“

Не, не зборуваме за Рон и да, од Руперт Гринт . Актерот тврдеше дека бакнувањето на Ема Вотсон било прилично незгодно. Според Гринт , тие се познаваат од нивната деветгодишна возраст, па затоа актерката ја смета повеќе за сестра отколку за љубовен интерес. Така, тој беше малку засрамен да се бакнува со својот долгогодишен пријател и беше среќен кога сцената заврши.

Па, дали ги знаевте овие факти за парот Рон и Хермиона ? Оставете го во коментар и споделете ја статијата.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.