8 работи што можеби не ги знаете за анимираниот Робин

 8 работи што можеби не ги знаете за анимираниот Робин

Neil Miller

Робин е вечниот партнер на Бетмен во борбата против криминалот во Готам . Ликот порасна толку многу до точка што практично стана луксузен спореден лик во големите лакови на лилјаци. Некои приказни за Бетмен не би биле исти без неговото присуство. Тој беше толку успешен што беа напишани неколку верзии на чудото, секоја со своја карактеристика.

Херојот почна да добива уште поголема важност кога беше избран да биде водач на Тинејџерските титани во познатата анимирани серии (иако тоа се случи во стриповите многу порано, пред повеќе од пет децении). Робин , заедно со Равен , беа најинтересните ликови во цртаниот филм. Nerd Facts направи листа од 8 факти за кои можеби не сте знаеле за Robin од оваа и другите DC анимации, проверете:

Видео плеерот се вчитува. Репродукција на видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Бегството ќе го откаже изатворете го прозорецот.

   Текст Боја Бела ЦрноЗеленоСино Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленасинажолтамагентацијана непроѕирностНепроѕирнополупроѕирноТранспарентноТранспарентно НасловBелавозаднина. acityTransparentSemi-TransparentTransparent Големина на фонт50%75%100%12 5%150%175%200%300%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans - SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Исто така види: Како се 7-те најпознати капки за очи на Капричо откако списанието престана да постои?Реклама

   8 – Кој е Робин во Teen Titans?

   <> 0>

   Никогаш не беше сосема јасно која фигура стои зад Робин на цртежот. Нејзиниот идентитет беше откриен само во една епизода каде што Starfire случајно е заробен во иднина. Во приказната Робин веќе стана Nightwing , што во стриповите е Дик Грејсон . Ликот беше првиот Робин и стана херој одговорен за заштита на соседниот град Готам , Блудхавен .

   7 – Тој беше лидер на Young Justice

   The Young Justice е помлада верзија на Teen Titans . Отпрвин, тимот беше предводен од Аквалад , но со неговото заминување од тимот во втората сезона, Робин на крајот стана лидер на другадизајнерски тим. Цртаниот филм беше многу успешен и третата сезона е во продукција.

   6 – Тој беше трениран од Лигата на убијци

   Не сите Робини беа обучени од Бетмен . Демиан Вејн , резултат на врската помеѓу Брус Вејн и Талиа Ал Гул , беше трениран од Лигата на атентатори , која беше предводен од неговиот татко Талиа и главниот непријател на Вејн , Ра'с Ал Гул . Вундеркиндот беше трениран да биде ладен убиец и да го мрази својот татко, но резултатот беше создавањето на еден од најдобрите борци во верзијата на херојот.

   5 – The Robin of Teen Titans е комбинација од сите инкарнации на ликот

   Иако Робин од цртаниот филм е Дик Грејсон , креаторите коментираа дека ликот е мешавина од сите други инкарнации. Тој ја има личноста на Дик Грејсон , кој подоцна станува Nightwing , но го носи костимот на Jason Todd , покрај тоа што има карактеристики на детективот Тим Дрејк . Долго време неговиот идентитет во анимацијата беше скриен и генерираше многу шпекулации поради неговата личност.

   Исто така види: Што се случува ако јадете ларви од муви?

   4 – Секој Робин има различна вештина

   Секоја верзија на Робин на чудото од дете има свој карактер. Дик Грејсон е роден лидер, дури и ако не сака да остане на позиција. Веќе Џејсон Тод , денес Црвенкапа,е мајстор за огнено оружје. Тим Дрејк е брилијантен детектив, добар како Брус Вејн. И конечно, Демиан Вејн е највешт во борбата од рака на рака.

   3 – Мечот и хаубата

   Повеќето Робини беа обучени од Бетмен да бидат добри во борба од рака, без потреба од оружје. Сепак, Демијан Вејн , кој беше трениран од Лигата на убијци , на крајот стана и експерт за меч. Покрај тоа, тој е единствениот Робин кој носи качулка на својата униформа.

   2 – Бетмен како татковска фигура

   The Batman никогаш не воспоставил постојан однос со никого, но тоа не го спречило да има семејство. Брус Вејн подигна неколку сирачиња, кои подоцна станаа негови придружници во борбата против криминалот, Робините . Бетмен беше татковска фигура на речиси сите нив, дури и на Џејсон Тод , кој веќе се обиде да го убие.

   1 – Тие секогаш го напуштаат Бетмен

   Бетмен речиси секогаш имал Робин покрај себе. Меѓутоа, зошто никој не е воспоставен? Сите го напуштија во одреден момент во своите приказни, но поради која причина? И покрај тоа што се смета за добар ментор, Брус Вејн никогаш не бил психолошки многу стабилен лик. Дури и со добро срце, херојот речиси никогаш не покажува чувства. Секогаш се бори со ликовитенајблиску до него, а тоа им се случи на сите Робини кои го напуштија.

   Ви се допаѓа списокот? Коментирајте и споделете со нас!

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.