8 знаци дека и се допаѓате, но нема храброст да ви каже

 8 знаци дека и се допаѓате, но нема храброст да ви каже

Neil Miller

Мажите и жените имаат биолошки разлики, но психолошките... Момци, верувајте ми! Тие се многу поголеми. Општо земено, мажите се подиректни и помалку се плашат кога станува збор за флерт и врски, а жените пак имаат малку повеќе потешкотии да ги признаат своите чувства.

Но, тогаш, како можете да бидете сигурни дека таа е или не е во тебе? Па, токму за овој голем проблем со кој многумина од нас се соочуваат секојдневно, ние овде во Фатос подготвивме компилација со 8-те најголеми знаци што може да ви ги даде. Проверете!

1- Таа секогаш ви посветува посебно внимание

Всушност можете да бидете само пријатели, дури и да видите дека вниманието што таа го посветува на вас , е единствена и единствена, односно, дури и ако вашата врска моментално не е ништо повеќе од добро пријателство, сфаќате дека таа ве третира поинаку од другите пријатели.

2- Таа се срами или иритира кога ќе ве види гледајќи или зборувате за други жени

Ако сте само пријатели, но таа секогаш покажува љубомора кога станува збор за други жени, ова може да биде силен знак дека во реалноста многу и се допаѓате повеќе од пријател.

Исто така види: Баскиски овчар: запознајте едно од најстарите кучиња во светот

3- Вие сте секогаш нејзината прва опција

Таа секогаш ви дава предност пред другите нејзини опции за слободно време, а понекогаш дури и за нивните состаноци, илиодносно, таа навистина ужива да биде со вас и нема смисла да го крие тоа.

4- Не и пречи да излегува сама со вас и очигледно дури и го преферира тоа

Обично кога некој ни се допаѓа само како пријател и се плашиме дека таа личност ќе ги збуни работите, ние жените тежнееме да избегнуваме да излегуваме сами со таа личност.

Сега ако двојките се вообичаени за паровите вие ​​и идејата дури многупати доаѓа од неа, можно е да има задни намери од нејзина страна.

5- Таа постојано се губи гледајќи ги вашите усни додека зборува

Гледањето во нечии усни додека разговарате со него е знак без враќање. Никој не го прави тоа освен ако не е навистина заинтересиран, бидејќи ова е неволна акција на нашето несвесно, кога чувствуваме сексуална привлечност кај некого.

6- Сите нејзини пријатели очигледно слушнале за вас

Можеби нема фанфари, но ако ве познаваат или барем слушнале нешто за тоа, ова може да биде уште еден силен знак.

7- Таа секогаш се смее на вашите шеги, дури и кога не уште една

Верувај ми, ако таа се смее на сите твои шеги, дури и кога тие не се толку добри, има само 2 веродостојни објаснувања, првото од нив, е тоа што таа е всушност многу насмеана и учтива девојка и второто, добро, таа може да биде само во тебе.

Исто така види: Никадо Авокадо: трагичната приказна на јутјуберот

8-Таа секогаш ја покренува темата на социјалните мрежи

Ако веќе ве прашала или едноставно продолжува да ја покренува темата на социјалните мрежи, ова е уште еден класичен знак дека таа е целосно во ваше.

Значи, драги читатели, дали и вие доживувате слична ситуација? Дали би додале други ставки на оваа листа? Кажете ни овде во коментарите.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.