8 знаци дека таа би спиела со вас

 8 знаци дека таа би спиела со вас

Neil Miller

Можеби ќе излезете некое време или едноставно едвај зборувате! Како да знаете дали навистина имате шанса со жена, без да морате да се изложувате и да ризикувате да станете навистина лошо?

Па, размислувајќи токму за тоа, ние во Фатос подготвивме список за да ви кажеме директно од главата на жената, како размислуваат жените...

Затоа, погледнете ги првите 8 знаци што секогаш ги даваме кога навистина сакаме да одиме во кревет со некого, и дознајте што навистина сака и таа со вас!

1- Таа сака да зборува за секс со вас

Жените обично се срамат да разговараат на оваа тема со луѓе со кои едноставно не се идентификуваат.

Поради оваа причина, најчесто е тоа што тие секогаш зборуваат за секс или со своите пријатели, или со потенцијални мажи кои можат да се чувствуваат удобно и да ги замислат во овој контекст, односно, ова е несомнено силен знак. ...

Не сака џабе да знае за сето ова, има „лоши“ намери.

3- Ве бара и комуницира на социјалните мрежи

Сите знаат дека социјалните мрежи се одлична алатка за зближување со другите луѓе,особено за срамежливи луѓе.

Значи, ако таа ве бара и комуницира преку овој канал, можеби се обидува да создаде одредена интимност меѓу вас двајца.

4- Таа несвесно ви дава знаци

Телесните изрази се одлични знаци на кои треба да обрнете внимание. Ако сè уште не разбирате многу за темата, дознајте како функционираат некои од нив, но за тоа треба да разберете дека тие се случуваат неволно и да искажете многу од намерите што ги чувствуваме, но не можеме или не сакаме да ги покажеме.

Исто така види: По операцијата за отстранување на „рогови“, почина маж кој тврдеше дека има 140 години

Главните знаци на телото кои жената може да ги даде се: Нозете прекрстени на страна, потребата да се допира другиот додека зборува, гризе или поминува со јазикот преку усните, па дури и постојаното мешање со сопствената коса .

Исто така види: 7 шокантни и вообичаени начини на кои можете да умрете во сон

5- Таа се грижи за тоа да изгледа сензуално или да ја поттикне нејзината љубопитност

Додека жената се подготвува да излезе со вас, тоа исто така може да каже многу за нејзината личност и намера. На пример, ако таа јасно се спрема со цел да изгледа посензуално, или дејствува за да го оствари тоа, разберете, не е случајно да дејствува во нејзина корист, туку нејзината вистинска намера се манифестира преку знаците.

6- Секогаш и треба малку повеќе време за да ве бакне збогум или има неочекувани реакции во тој момент

Било каква реакцијашто вклучува физички контакт може да ја генерира оваа реакција. Но моментот на разделба може да биде најзначаен од нив.

7- Забележува мали детали за вас

Таа веќе даде коментари за нејзината нова фризура , како ги носиш кошулите итн?

Па, тоа значи дека барем таа те гледа многу нели? А зошто жената толку би анализирала таков маж? Па, можеби тоа не е прецизен фактор, таа може само да е многу љубопитна, но во повеќето случаи таа „зјапа“ во вас.

8- Таа „ја игра играта“

Знаете за што зборуваме, женската игра на „заведување“ му е очигледна на секој што ќе влезе во неа. Жените сакаат да се чувствуваат посакувано и повеќе од тоа, сакаат да сфатат дека „се бориш“ за да ја придобиеш.

Ја знаеш таа размена на погледи, таа ситуација кога таа те поттикнува, но потоа те пресекува? Па, ако знаете за што зборуваме, тоа е затоа што веќе сте ја „играле играта“ на некој друг.

Значи, драги читатели, дали успеавте да идентификувате кои жени навистина ве сакаат? Дали ги знаевте сите овие „балкони“? А вие девојки? Дали би додале други ставки на оваа листа? Кажете ни овде во коментарите.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.