8 знаци дека вашето пријателство станува шарено

 8 знаци дека вашето пријателство станува шарено

Neil Miller

Но, на крајот на краиштата, какво е ова шарено пријателство за кое луѓето зборуваат? Пријателството со боите е тој вид на врска каде што има нешто повеќе во пријателството, каде што и да сте големи пријатели, постои привлечност, дури и ако го негирате. Секој еден ден имал шарено пријателство, а ако сеуште не сте имале, можете да бидете сигурни дека еден или друг ден тоа ќе ви се случи. Зборувајќи за пријателството, дали веќе сте ја прочитале нашата статија со 8-те фази низ кои треба да помине секое вистинско пријателство?

Но, кога можеме да знаеме дали пријателството почнува да добива бои? Не можете веднаш да препознаете, морате да внимавате на деталите, со вашиот соживот, а има некои знаци кои многу добро би можеле да го наведат тоа. И размислувајќи за тоа, ние, од Фатос Десконецидос, ја создадовме оваа статија со 8-те знаци дека вашето пријателство станува шарено, проверете:

Се вчитува видео плеерот. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. бегство волјаоткажете го и затворете го прозорецот.

   Текст Боја Бела Црна Црвена Зелена Сина ЖолтаМагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна Бела Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијана непроѕирностНепроѕирнополупроѕирноТранспарентноБојанепроѕирноБоја Цијана непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%100% 125%150%175%200%300%400%Стил на рабовите на текстотНеподигнатоДепресираниУниформенDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Реклама

   1 – Вие сте само пријатели, но вие сте пар

   Значи, вие сте само пријатели, но одите заедно на кино, заедно готвите, гледате филмови дома заедно, правите неколку работи и сепак тврдите дека сте само пријатели? Можеби сè уште не сте се разбрале, но очигледно веќе вежбате како пријатели, зошто тие не би работеле како момчиња?

   2 – Се чувствувате љубоморни на вашите „пријатели“

   Дали се нервирате кога ќе видите дека вашата „пријателка“ се поврзува со некој друг или едноставно сте љубоморни на момчињата што ги добива? Да се ​​биде љубоморен на вашата девојка е навистина нормално, но гледате, тоа е да се биде љубоморен на вашата девојка, а не на вашиот пријател. Затоа, драг читателу, направи нешто во врска со тоа, бидејќи веројатно си создаден за таков.другиот.

   Исто така види: На крајот на краиштата, колку чини Ф1 болид во 2022 година?

   3 – Вие споделувате интимност еден со друг

   Разговорот оди, разговорот доаѓа, зборувате за искуства, за минати врски, а потоа тие почнете да разговарате за секс едни со други. Ова е сосема нормално меѓу пријателите, но ако работите од точка 1 и 2 веќе се случуваат и се уште се водат некои жешки разговори, време е итно да се разберете.

   4 – Saudade

   На Саудад некого му недостасува, се чувствува празно кога си далеку од него. Може да ви недостигаат пријателите, нема проблем, но точно знаете за што зборуваме. Затоа, кажи му на другарката дека ти недостигаш, ако ти е возвратено, ќе бидеш сигурен дека твоето пријателство почнува да има бои.

   5 – Ја напушташ забавата само затоа што си со неа (и )

   Вие сте пријатели и последователно излегувате заедно во клубови, нели? Но, тогаш кога ќе се случи флерт, најмногу го избегнувате затоа што вашата пријателка е со вас и не сакате да ја разочарате. Понекогаш дури и ќе ви каже да останете со личноста, но длабоко во себе знаете што точно таа сака.

   6 – Поминувате повеќе време заедно отколку што треба

   Пријателот е пријател за сите часови, проблемот е кога тие часови почнуваат да се продолжуваат долго време. Поминувањето многу време заедно може да покаже дека навистина стесе допаѓаат еден со друг и да се поентира да бидеме заедно. Како што споменавме во точка 4, ако чувствувате носталгија дури и да поминувате многу време со личноста, веројатно сте заљубени и сè уште не го знаете тоа.

   7 – Другите пријатели мислат дека веќе сте пар

   И тука е големиот проблем, поминувате многу време заедно, цело време се држите заедно, дури и како пријатели, но луѓето не мислат дека начин. Другите ваши пријатели веќе почнуваат да коментираат дека се поврзувате, поради едноставниот факт дека секогаш ве гледаат двајца заедно.

   Исто така види: 7 љубовни симболи и нивните значења

   8 – Дали некогаш сте спиеле заедно

   Не, ние зборуваме за сексуални односи, ние зборуваме само за спиење заедно како пријатели. Тоа навистина може да се претвори како пријателство, но имањето таков вид на интимност може да биде одличен доказ дека вашето пријателство почнува да има бои, многу бои.

   Па пријатели, дали мислите дека вашето пријателство се подобрува? почнуваат да добиваат бои? Не се срами и тагни го твојот пријател овде во коментар за да го дадеш тоа добро индиректно.

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.