9 работи кои мажите најмногу сакаат да ги прават жените на првиот состанок

 9 работи кои мажите најмногу сакаат да ги прават жените на првиот состанок

Neil Miller

Во моментот на првиот состанок, речиси секогаш ја дава таа нервоза што понекогаш не можеме да ја контролираме, нели? Ова чувство е често поинтензивно кај жените, а заедно со него доаѓа и неизвесноста и стравот. Сакаме да го направиме овој настан еден од најдобрите ако не и најдоброто нешто во нашите животи, особено кога станува збор за некој што го сакаме или сме го гледале некое време.

Поради оваа причина, решивме да направиме листа на 8 работи што мажите најмногу сакаат да ги прават жените на првиот состанок, па може да се користи како водич за да се претвори овој ден, кој за многумина е толку важен, во историски момент.

1- Јадете нешто

Еден од главните проблеми со кои се соочуваат мажите на состанок е „недостигот на апетит“ на партнерката. Разбираме дека има програми за двајца да пијат нешто, како добро вино или точено пиво, но ако поканата е за вечера, добрата храна го одзема чувството да не му се допаднете на партнерот.

2- Забавно

Забавувањето е една од главните причини зошто некој ве замоли да излезете на состанок. Можеме да најдеме забава во прошетка за двајца во парк, вечера, филм… накратко, секогаш кога ќе сретнеме додворувач. А за да се чувствувате подобро и да направите вашиот партнер да се чувствува добро, мора да има забава помеѓу двете.

3- Останетесмиреност

Одржувањето на смиреноста е од суштинско значење за совршен состанок. Знаеме дека понекогаш изгледа малку невозможно и дека некои луѓе имаат тенденција да ни вршат притисок, но не можеме да дозволиме ова да доведе до појава што ќе ве натера да трчате во тоалет или да го земете мобилниот телефон и да си играте со него.

4- Поставувајте прашања

Досадно е да излегувате со некој кој постојано зборува или секогаш зборува само за себе, обично мажите го мразат тоа. Оставете ја атмосферата попријатна со добар разговор со вашиот партнер и дозволете му да зборува за него, за неговиот секојдневен живот и/или за тоа како тој гледа одредена тема, исто како што можете и вие. Натерајте ги да прашаат, тоа дава неизмерно опуштен воздух.

5- Бидете отворени

Мажите сакаат жените да бидат искрени и „транспарентни“ на првиот состанок , не дека ги кажуваат своите најдлабоки тајни, туку дека барем споделуваат нешто за нивната работа, нивните соништа, омилените бендови (дури и ако се тие бендови за кои малкумина знаат) па дури и нивните омилени програми. Едноставно не можете да се плашите да го кажете она што мислите дека треба да се каже.

6- Предложете некоја друга активност

Не секој маж сака да седи во бар да пие нешто и да разговара, секако ова е типична програма за прв состанок, но тоа може да варира од личност до личност и поради таа причина некои мажи претпочитаатНека вашиот партнер предложи втора активност како гледање филм, одење на прошетка или излегување на вечера. Ова е исто така одличен начин да знаете дали момчето навистина ве сака.

7- Покажете интерес

На мажите им се допаѓа на првиот состанок неговата партнерка покажете интерес за него, за работите што ги кажува и за ставовите што ги заземаат.

8- Насмевка

Добриот хумор е нешто што плени секого. Кој не сака да биде во близина на некој кој е секогаш насмеан и испушта воздух на оптимизам за животот. Мажите генерално сакаат луѓето да се смеат на нивните шеги, кажуваат смешни работи за да се насмеат заедно.

9- Секс

Исто така види: 9 модели кои ќе ве запознаат со убавината која Јапонија ја крие од запад

Да, тоа е сигурно еден од работи што најмногу му се допаѓаат на мажот што се случуваат на првиот состанок. Сакате да направите стапче за датум во сеќавањето на мажот? Имајте секс во првата прилика, но на пријателски начин, се разбира.

Значи, дали и вие се чувствувате несигурни кога станува збор за состаноци? Проверете ги овие совети, тие можат многу да ви помогнат да се чувствувате добро.

Исто така види: 8 делови од телото видени под микроскоп

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.