9 тајни што ги откривате одејќи во „кабаре“ за прв пат

 9 тајни што ги откривате одејќи во „кабаре“ за прв пат

Neil Miller

За оние кои никогаш не биле во курва, немаат поим како е, освен ако пријателите не им кажале. Некои луѓе имаат многу предрасуди за овој тип на место, но ако размислувате рационално за тоа, тоа не се разликува од кој било вообичаен ноќен клуб.

Контроверзите настрана, одењето во „куќата на братучедите“ може да биде многу повеќе забава отколку што мислите. Културно, постои традиција во која мажите имаат тенденција да ги одведат своите деца да се сретнат со „доброто во животот“ кога ќе наполнат 15/16 години.

Во секој случај, ако никогаш не сте биле, вие Никогаш не сум слушнал како некои работи можеш да ги откриеш со тоа што за прв пат одиш во кабаре. И ако веќе сте биле или сте чест посетител, можете да потврдите некои теории. Проверете го подолу:

1. Пивото е многу скапо

Исто така види: 5-те најмоќни деца и внуци на Магнето

Пивото секогаш ќе биде многу поскапо од кој било друг клуб во кој некогаш сте биле. И не зборуваме за увозни пива, туку за супер традиционалните, како Antártica, Brahma, Skol... Во зависност од уште полоши.

2. Песните се репродуцираат на Џубокс

Се сеќавате? Многу е вообичаено во кабареата да се има Џукбокс , тие машини за избор на музика, многу вообичаено во 80-тите и 90-тите.

3. Жените се погрди отколку во рекламите

Секоја реклама за курва ќе биде со најубавата и тонирана жена што ќе ја најдат, дури и ако небидете еден од професионалците на установата. Генерално, жените не се сè тоа.

4. За возврат, тоа ќе биде најдобрата услуга за клиенти што некогаш ќе ја добиете

О, тоа е сигурно. Иако жените не се најубави, тие ќе бидат најдобрите придружнички што некогаш ќе ги сретнете.

5. Приказните за овие професионалци можат да бидат поневеројатни отколку што мислите

И покрај стереотипите и предрасудите, тие се жени, човечки суштества и се таму со причина. Понекогаш нивните животни приказни се најневеројатни. Како и приказните што можеби ги доживеале во рамките на професијата.

6. Ќе можете да запознаете повеќе луѓе што ги познавате отколку што можете да замислите

Дали мислевте дека одењето во курва би било нешто целосно скриено и дискретно? Многу не е во ред, можете да одите на другата страна на градот, па дури и во соседниот град, таму секогаш ќе има личност што ја познавате, а најчесто тоа се луѓе кои никогаш не би ги замислиле.

7. Многу повообичаено е да се видат луѓе во група отколку сами

Не дека луѓето не можат да одат сами, секако дека ќе, на крајот на краиштата, целта е малку очигледно, но не се сите такви. Има луѓе кои сакаат да одат само за да се забавуваат и да разговараат, како да се на друго место. А пријателите ја гарантираат забавата!

8. Но, исто така, не е невообичаено да се видипарови

Ако не сте биле и имате намера да одите некој ден, обрнете внимание кога одите, веројатноста да видите парови кои бараат дополнителен придружник или дури и за лулањето е многу честа појава.

9. Околината ја напуштате облеана во сјај

Исто така види: 10 работи што само крзнените луѓе ќе ги разберат

Не секаде, но многумина претпочитаат жените покрај шминката да бараат од нив да положат сјај на телото, за да одговара на светлината, околината, привлекување повеќе внимание.

Па момци, што мислите? Дали се согласувате со овие настани? Дали некогаш ти се случиле? Кажете ни го вашето искуство! Предлози, прашања, корекции? Не заборавајте да коментирате со нас!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.