Бразил има ексклузивно крстарење за либерални парови

 Бразил има ексклузивно крстарење за либерални парови

Neil Miller

Да се ​​биде во врска може да биде цел на многу луѓе. Сепак, не е лесно да се најде вистинската личност веднаш од палката, а тој процес може да потрае. Значи, кога таа личност ќе се најде, инволвираните страни треба постојано да работат за да функционира. И во денешно време имаме неколку конфигурации на парови, секој од нив живее она што има смисла за нив.

Меѓу различните типови има парови кои се љубители на свингот. За овие луѓе има ексклузивно крстарење за да ја поминат новогодишната ноќ. Desire Cruise е ексклузивно крстарење за либерални парови. Вкупно има осум ноќевања. Бродот тргнува од Рио де Жанеиро кон Буенос Аирес и попат застанува во Пунта дел Есте и Монтевидео. Ова патување трае од 30 декември до 7 јануари.

Видео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и затвори прозорецот.

   Исто така види: 7 работи што треба да ги знаете за Мицуки, синот на ОрочимаруТекстБоја Бело ЦрноЦрвено ЗеленоСино ЖолтаМагентацијанско непроѕирноНепроѕирнополупроѕирно заднина на текст БојаЦрнобелоЦрвеноЗеленосиножолтоМагентацијанвонепроѕирноНепроѕирноПолупроѕирноТранспарентноТранспарентно Областа на титлови ЗаднинаБојаЦрнобелодеминосино -TransparentOpaque Големина на фонтот50%75%100%125%150%17 5%200%300%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifmaProspaceSans-SerifmaProspace Ресетирајте ги вратете ги сите поставки на стандардните вредности Завршено Затвори модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Реклама

   Бидејќи паровите што ќе бидат на бродот ќе ја поминат новогодишната ноќ на бродот, во тој момент тие ќе може да уживаат во огнометот што се одржува во Копакабана, во Рио де Жанеиро.

   Пакетите за заинтересираните почнуваат од 1.500 УСД по лице. Во овој пакет, луѓето ќе имаат премиум пијалоци, перење алишта за самопослужување, 24-часовна услуга во соба, бањарка, влечки, консиерж и неколку други задоволства.

   Бесплатен турникет

   Вклучено Вклучени се тематски ноќи за крстарење, работилници со професионалци, забави покрај базен, меѓународни диџеи, ексклузивни шоуа и изборни нудистички области. Дополнително, на крстарењето ќе има висока кујна со афродизијачки допири.

   Крстарење

   Бесплатен турникет

   Крстарењето за либерални парови ќе се одвива на патеката Azamara Pursuit. Бродотима 351 кабина со балкон, со поглед на море или внатре, и има капацитет за 702 гости со двојно сместување.

   Исто така види: Како го фатија Тед Банди?

   Бродот е опремен со осум палуби, со Спа, продавници, салон за убавина, теретана, базен, џакузи и седум ресторани кои се дел од пакетот. Покрај нив, во апартманите има и два ресторани за парови кои престојуваат, а таму можат да одат и оние во кабините, но со дополнителна цена.

   Парови

   G1

   Како што споменавме, во моментов имаме повеќе конфигурации за парови. Но, дали некогаш сте се запрашале какви се шансите вашиот партнер да сака отворена врска? Според една нова студија, шансите се големи.

   Студијата е направена од Институтот Кинси на Универзитетот во Индијана. Како резултат на тоа, беше откриено дека секој трет човек кој е во моногамна врска е заинтересиран да биде со некој друг освен нивниот партнер.

   Оваа нова студија е направена со 822 возрасни лица, кои рекле дека се во моногамна врска. Потоа, истражувачите побараа од нив да ги опишат нивните омилени сексуални фантазии.

   Како резултат на тоа, 33% рекоа дека нивната омилена сексуална фантазија е да бидат во сексуално отворена врска. Покрај тоа, 80% од луѓето оцениле дека отворената врска е нивната најголема фантазија и дека имаат планови да ја направат.реалноста.

   Друга точка што ја откри студијата е дека постои разлика помеѓу луѓето кои најмногу се заинтересирани да бидат во отворени врски. Оние кои се идентификувале како машки или небинарни имале поголема веројатност да сакаат да бидат во отворени врски отколку оние кои се идентификувале како женски. Испитаниците за истражувањето биле постари и нехетеросексуалци.

   За оние кои не знаат, паровите кои се во отворена врска се во консензуална немоногамна врска. Покрај студијата направена од Институтот Кинси, има повеќе докази дека интересот за овој тип на врска е зголемен.

   „Пребарувањата поврзани со полиаморни и отворени врски се зголемија во интернет пребарувачите во текот на последната деценија. Книгите „Како да“ и водичите за консензуални немоногамни врски, исто така, почнаа да се множат, а имаше и зголемување на популарните медиумски претставувања и покривање во главните вести“, напиша Џастин Лемилер, автор на студијата.

   Извор: Слободен турникет

   Слики: Слободен турникет, G1

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.