„Гато Хекса“: Фелин што ја нападна прес-конференцијата станува миленик на репрезентацијата

 „Гато Хекса“: Фелин што ја нападна прес-конференцијата станува миленик на репрезентацијата

Neil Miller

Ако мачките имаат седум животи, сега би било добро време мачката Хекса да ја исполни својата улога на официјално посвоена маскота.

Откако стана вирална во Вини Џуниор. на 7 декември, мачето кое ги освои социјалните мрежи доби единствена можност да стане животинска ѕвезда на Бразилската репрезентација.

Видео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно Магентацијан непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%1 00%125%150%175%200%300%400%Текст Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptРесетирање на мали буквивратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Реклама

   По настанот, тој беше отстранет од работната маса, но остана на место, набљудувајќи го движењето. Не плашејќи се од луѓето кои поминаа меѓу сцената, тој почна да го задеваат техничкиот тим, па дури и налета на некои играчи.

   Исто така види: 60 урнебесни изрази кои можат да го заменат зборот секс

   Поради ова, неизбежно беше да не се изврши посвојувањето, а наметливото Feline го освои шеснаесетникот. Ксодо од комисијата, тој доби слободен пас зад сцената и во прес-салата. Никој друг не го избрка мачка, кој го искористи просторот за да се чувствува удобно.

   Рикардо Магати, репортер на Estadão, објави видео од малата мачка како оди меѓу столовите и откри дека има и други мачки наоколу, но овој беше специјално усвоен.

   Мачето е сè уште тука во прес-салата. Тој беше наречен „Хекса“ од персоналот на КТ. Има многу други мачки овде. pic.twitter.com/FsYaNe7vwA

   — Ricardo Magatti (@RMagatti) 7 декември 2022 година

   Сликите станаа вирални на интернет, а мачката се чини дека е добро негувана, без да се мачи или се мачи . Немаше други записи за неговите пасуси, но се верува дека тој бил заштитен во соблекувалните и затворените простории за интервјуа.

   Исходот беше популарен и освои многу прослави од страна на корисниците на Интернет, особено по полемика за време наинтервјуто на Вини Џуниор. и одговори на социјалните мрежи.

   Контроверзии со мачки

   Виа FolhaPE

   За време на прашањата и одговорите насочени кон Вини Џуниор. во прес-салата, наметливо маче скокна на клупата и седна на лице место, покрај играчот и стручниот штаб што го придружуваше.

   Во тоа време, советникот на бразилската фудбалска комисија (CBF ) го отстрани локалното животно. Сепак, начинот на кој го направи тоа ги налути некои љубители на мачките, бидејќи се држеше за вишокот крзно на мачката.

   Многу корисници на Интернет протестираа со бруталност, особено кога тој го фрли мачката преку врвот на мачката. клупата на подот повторно. Некои луѓе го бранеа тоа, наведувајќи дека и самите мајки од мачки се однесуваат на тој начин со своите мачиња.

   Сепак, експертите укажуваат дека само мајката знае како да го изведе овој стисок без да повреди, а човечкото дејство го остава животното непријатно, парализирано и повредено , во најлошите случаи.

   Дискусијата беснееше на интернет и неколку дена многу луѓе размислуваа каква ќе биде судбината на животното. Сепак, новите фотографии ги уверија корисниците дека мачката Хекса е добро, па дури и заработи приврзан прекар.

   Тој ден, Хекса изгледаше дека не е повреден, тој само истрча исплашен и не се врати на клупата. Со објавата на новинарот, подоцна, можеше да се потврди дека тој, всушност,добро инсталиран.

   Крајот на Хекса и мачката Хекса?

   Иако приказната за мачката Хекса имаше среќен крај, истото не се случи и со бразилскиот тим, кој беше елиминиран од Хрватска на 9 декември.

   Тимот, кој изедначи во продолженијата и загуби на пенали, зажали што мораше да го напушти Светското првенство толку рано. Покрај тоа, тие беа супер миленици на повеќето гледачи, а поразот беше изненадување.

   Сепак, игрите продолжија, а немаше многу време за жалење. Добар дел од играчите на Селекцијата се вратија од Катар, повторно се населиле во Бразил.

   Сепак, некои имиња останаа на тоа место, како Нејмар, кој не се врати со тимот и остана во земјата. Некои членови на ЦБФ исто така останаа, па дури и го продолжија престојот уште неколку дена по елиминацијата.

   Со ова се поставуваат прашања за судбината на мачката Хекса. Не се знае дали останал на местото на настанот или со некого отпатувал дома. Бидејќи во околината имало неколку мачки, добро третирани, се верува дека тој се вратил за да комуницира со семејството на мачки.

   Исто така види: 7 придобивки од спермата кои жените не ги знаат

   И покрај краткото време, мачката била присутна во неговиот премин низ бразилската репрезентација. За жал, мачката Хекса и сонот на Хекса се чини дека останаа во Катар.

   Извор: Metrópoles

   Слики: FolhaPE,

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.