Како беше Инес Бразил пред славата?

 Како беше Инес Бразил пред славата?

Neil Miller

Кога ќе сретнете некого, употребете ја неговата позната фраза: „Здраво, здраво. Дали знаеш кој сум јас?". Таа е непочитувана, забавна и полна со смешни говори со лекции за хуманост и малку глупости.

Станува збор за харизматичната пејачка и интернет славна личност Inês Brasil. Таа отиде во Европа, поконкретно во Германија, и зајакна некои делови од нејзиното тело со силиконски протези пред да стане феномен каков што е денес.

Инес Бразил е пејачка, а подоцна од анонимност стана славна од видеото кое го испратено како форма на регистрација за реалното шоу „Големиот брат Бразил“, емитувано од телевизијата Реде Глобо.

Исто така види: Ова се 14 манга толку страшни што ќе мислите дека се од реалниот свет

Не се сеќавате ли? Никогаш не видел? Затоа запомнете овде видео од нејзината регистрација од 2001 година;

Таа се обидува да влезе во најчуваната куќа во Бразил не помалку од пет години. На снимките таа танцува, скока, прави чудни работи и се обидува да комуницира со гледачите користејќи ги нејзините фрази „Здраво, здраво. Знаеш ли кој сум јас?“, „Па ајде да го направиме тоа“, „„Здраво, здраво. Фала му на Бога“, меѓу другото.

Исто така види: 7 работи кои можат да направат маж да има ерекција каква што не сте замислувале

И токму на начинот на кој ги правеше видеата ја проектираа девојката до слава и популарност. А Inês Brasil го привлекува вниманието на луѓето поради нејзините бујни гради (поради силиконските импланти) и нејзините малку провокативни и сензуални инсинуации.

Нема ништо заобиколено, таа го привлекува вниманието каде и да оди иза нејзиниот разигран, смешен и забавен начин на зборување и соочување со животот.

Но, каква беше Инес Бразил пред да стане позната? Каков изглед усвои?

Нашата редакција успеа да добие слики од оваа харизматична фигура од бразилската телевизија и интернет за тоа каква била пред нејзината слава со видеата за изборот на Големиот брат Бразил. Проверете:

„Здраво, здраво. Знаеш ли кој сум јас?“

„А јас веќе те познавам преку „телевизија“ и ме знаеш преку ЦД-то, нели?“

„Јави ми се и ќе одам“

„Ајде да уживаме во љубовта и радоста“

„Да сподели сè, со сите нас без да видиме кој. Затоа што ние сме светска слава на Бога и амин.“

Што мислевте за Инес пред нејзините пластични операции? Ви се допаѓаат вашите стари фотографии? Кажете ни го вашето мислење во коментарите!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.