Како навистина изгледаат 7 луѓе кои ги играат холивудските актери

 Како навистина изгледаат 7 луѓе кои ги играат холивудските актери

Neil Miller

Содржина

Кинематографскиот универзум станува се побогат и побогат и не победуваат само големите продукциски компании, туку и ние, бидејќи имаме сè повеќе дела на располагање. Постојат неколку жанрови кои ни го привлекуваат вниманието. Акција, хорор, комедија, романса, фикција, драма и авантура се меѓу најомилените од луѓето. Друг тип на филм кој привлекува внимание, особено на оние кои сакаат да научат нешто, е биографскиот. Сепак, потребно е големо внимание кога се продуцира ваква карактеристика, бидејќи првото нешто на кое гледачите обрнуваат внимание во биографиите е сличноста помеѓу актерите и вистинските луѓе кои станале ликови.

Синефилите, генерално, тие ретко се задоволни од изборот на студија и насекаде има критичари кои осудуваат даден кандидат. Размислувавме малку подобро за тоа, што решивме да ви ја донесеме оваа многу интересна листа. Редакцијата на Фатос Десконецидос го бараше и наведе вистинскиот изглед на некои луѓе кои ги глумат холивудските актери. Проверете со нас подолу и бидете изненадени. Искористете ја можноста да ја споделите со вашите пријатели сега.

Исто така види: Последната епизода на АрнолдВидео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • исклучени описи , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрани
  Аудио песна
   Цел екран слика во слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно Магентацијан непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%1 00%125%150%175%200%300%400%Текст Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори модален дијалог <7 репродуциран дијалог

   Крај на дијалогот репродуциран прозорец Повторно појавување на прозорецот прозорец за реклама Повторно појавување на прозорецот. 8>

   1 – Наоми Лапаља (Надин Макалусо) – Маргот Роби

   Филмот Волкот од Вол Стрит ја раскажува приказната за амбициозниот брокер, Американецот Џордан Белфорт , кој го игра Леонардо ди Каприо. Еден од главните ликови е неговата сопруга Наоми Лапаља, која ја игра Маргот Роби. Имињата на Белфорт и неговата сопруга се сменети. Вистинскиот прототип на Наоми е Надин, којаработи како брачен консултант.

   2 – Доналд и Клер Краушерст – Колин Фирт и Рејчел Вајс

   Only the Sea Knows е инспирирана од приказна за британскиот бизнисмен Доналд Краухерст, кој беше на работ на банкрот. За да ја спаси својата компанија, тој одлучил да учествува на трката без престан ширум светот, трката за Златен глобус. Улогата на главниот лик ја доби Колин Фирт, а неговата сопруга Клер ја играше Рејчел Вајс.

   3 – Мари Колвин – Розамунд Пајк

   Во А Лична војна, можеме да видиме еден од најпознатите воени известувачи денес: Мари Колвин. Ризикувајќи го сопствениот живот, таа постојано оди во конфликтни зони, барајќи да ја покаже вистината. Џејми Дорнан и Стенли Тучи ги одиграа клучните улоги во филмот, додека Розамунд Пајк брилијантно ја портретираше водечката дама.

   4 – Саро Брирли – Дев Пател

   О Drama Lion: A Journey Home ја раскажува приказната за индиското момче Сару, кое го изгубило своето семејство кога имал само 5 години и набрзо било прифатено од ново семејство кое го одвело во Австралија. По 20 години, сеќавањата излегуваат на површина и го тераат главниот лик да го бара своето биолошко семејство.

   5 – Елизабет Гилберт – Џулија Робертс

   Comer, Amar e Praying е верзија на автобиографскиот роман на Елизабет Гилберт. Протагонистот има сè за што може да сонува,но решава драстично да го промени својот живот и тргнува на патување кое ќе и помогне да се запознае себеси.

   6 – Маргарет Кин – Ејми Адамс

   The продукцијата Big Eyes зборува за вистински настани од животот на американската уметница Маргарет Кин и нејзиниот проблематичен однос со нејзиниот сопруг, кој го присвоил авторството на нејзините дела. Ејми Адамс беше одговорна за живеење на главниот лик.

   Исто така види: Како се произведува Кока-Кола?

   7 – Џон Готи – Џон Траволта

   Готи: Шефот на мафијата е биографска драма, со Џон Траволта како протагонист и против приказната за њујоршкиот мафијаш Џон Готи и неговата трансформација од обичен криминалец во мафијашки бос.

   Па, што мислите за оваа статија? Коментирајте подолу за нас и споделете со вашите пријатели. Запомнете дека вашите повратни информации се исклучително важни за нашиот раст. Искористете ја можноста да ги разгледате куриозитетите на нашата веб-страница.

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.