Како умре Лил Пип?

 Како умре Лил Пип?

Neil Miller

Некои луѓе го имаа она што е потребно за да имаат долга и славна кариера. Курт Кобејн, Ривер Феникс, Ејми Вајнхаус и Џим Морисон. Ова се неколку примери на луѓе кои рано починале. Како нив, и раперот Лил Пип имаше ветувачка иднина. Сепак, злоупотребата на дрога на крајот го одзеде животот на талентираната американска пејачка. Денес, како и обично, ќе ви кажеме за смртта на оваа голема славна личност која беше Лил.

Ако го познавате, на површен начин, сигурно барем еднаш сте се запрашале како умре Лил. Како беа неговите последни денови, на крајот на краиштата, тој имаше малку проблематичен живот. Покрај објаснувањето за ова, да покажеме малку повеќе за неговиот живот и професионална кариера. Проверете кај нас подолу.

Исто така види: 12 слики кои докажуваат дека имате таласофобијаВидео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина ЖолтаМагента цијана непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноЗаднина на текстот Боја Црно Бела Црвена Зелена Жолта Магентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирнопроѕирна Областа на натписи Заднина БојаЦрна Бела Црвена Зелена Сина ЖолтаМагентаЦијанска непроѕирностПроѕирноПолупроѕирноНепроѕирно%151%507% Siz151%507% 00%300%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadow Font FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Ресетирај ги сите поставки на стандардните вредности Завршено Затвори Модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Реклама

   Лил Пип

   Роден Густав Илија Ахр, дојде Лил Пип во светот на 1 ноември 1996 година, во Пенсилванија. Тој е израснат на Лонг Ајленд, Њујорк. Необичен факт од животот на Лил Пип е дека неговите родители биле дипломци на Харвард, што секогаш му служело како пример да биде личност со светла академска иднина. Но, тоа не е токму она што се случи.

   Кога Лил Пип беше тинејџер, неговите родители на крајот се разведоа. Од ова, Лил Пип имал мал контакт со својот татко. Мајката на Лил е наставничка во основно училиште, а нејзиниот татко е професор на факултет. Лил Пип присуствуваше на средното училиште Лонг Бич во Лидо Бич, Њујорк, кое ретко го посетуваше и покрај добрите оценки. Како дете, Пип се истакнуваше во спортот, но она што навистина го уживаше беа видео игрите и скејтбордингот. Со само 15 години одвозраста, Пип ја направи својата прва тетоважа, покажувајќи ги неговите први црти на момчето бунтовник.

   Лил потоа реши да го напушти средното училиште и да оди на онлајн курсеви за да ја добие својата диплома засекогаш. Дури и дипломирал, но набргу потоа неговиот интерес за музика станал посилен. Нивните влијанија беа бендови како Blink-182, Future, Red Hot Chili Peppers и My Chemical Romance. На само 16 години, Пип развил анксиозност, нешто што го натерало да има серија на повраќање наутро. Неговата мајка знаела за неговите проблеми и се обидувала да го убеди да се консултира со психолог, но тој претпочитал да се самолекува, главно со марихуана и лек наречен Xanax, лек кој се користи во анксиозни нарушувања и во кризи на агорафобија.

   Адолесценција и бунт

   На 17-годишна возраст ја направи својата прва тетоважа на лицето. Тоа беше скршено срце. Пип веќе покажа кој навистина е. На таа возраст, неговата мајка знаела дека тој е тетовиран тинејџер кој пуши тенџере, сака панк рок и хип-хоп и мрази да оди на училиште. Но, таа не знаела за вмешаноста на нејзиниот син со познатиот Xanax.

   Откако ја стекна својата диплома преку учење на далечина, Лил Пип реши да се пресели во Лос Анџелес со пријател за да се обиде да постигне нешто во неговата музичка кариера, но наскоро се врати на Лонг Ајленд. Тоа беше тогаш тоа, со користење на MacBook опремен со софтвер нареченGarageBand и микрофон, Лил Пип почна да прави своја музика. Тој беше возбуден од идејата да објавува песни на SoundCloud и да може да заработи пари правејќи го она што го сака.

   Во 2015 година, тој потоа го издаде својот прв микстејп во месец септември насловен како Lil Peep Part One. Микстејпот достигна околу четири илјади прегледи во првата недела. Набргу потоа, тој го објави своето деби EP Feelz и уште еден микс, Live Forever. Во тоа време, тој стана пријател со Лил Трејси, Фиш Нарк и Колдарт, сите членови на емо-рап колективот GothBoiClique, познат како „GBC“. Пип беше обожавател на групата и беше многу среќен кога членовите го поканија да се приклучи на групата.

   Контактирање на големите имиња

   Во летото 2016 година, Лил Пип ја запозна Сара Стеннет, извршен директор на Fiirst Access Entertainment, забавна компанија. Само за да ви даде идеја, оваа компанија помогна да се започнат кариерите на Иги Азалеа и Ели Гулдинг. Сара била воодушевена од Пип, велејќи дека е многу убав и дека изгледа импресивно. На состанокот на Сара Стеннет и Лил Пип, таа го прашала каков е неговиот однос со дрогата, бидејќи тие биле присутни во речиси сите текстови на неговите песни. Пип ѝ одговорил дека „сака да пуши трева и да зема Xanax“. Сара му рекла дека не ја поддржува употребата на овие лекови и дека е тешко да се постигне успех.да се биде корисник на дрога.

   После тоа, Пип запознал момче по име Чејс Ортега, поранешен панк музичар кој поседува компанија за стока наречена Hyv. Лил Пип го ангажирал Ортега да се занимава со неговото тргување, но тој набрзо станал менаџер на Пип. Неколку етикети беа заинтересирани за Peep, но Ортега посочи дека тој треба да снима со First Access.

   Договорот беше потпишан и First Access плати аванс од 35.000 американски долари на Peep, посвети 300.000 долари за снимање, поддршка на турнеи, маркетинг и развој на брендот и му додели грант од 6.000 долари месечно. За возврат, тој ќе има врска со компанијата околу три години. Кога го направи ова, Сара изјави дека дефинитивно претпоставува дека повеќе не е дел од GothBoiClique.

   Успех

   Исто така види: 7 суштества од кинеската митологија кои ќе ве исплашат

   Со тоа, Пип ја изнајмил својата куќа во Лос Анџелес, каде често можела да се најде дрога. Но, токму во 2016 година, Лил Пип ги објави двата микстапи кои ја поттикнаа неговата кариера: Crybaby во јуни и Hellboy во септември. Оттука почнаа да се пумпаат нивните песни. На почетокот на 2017 година, Пип ја започна својата прва турнеја, играјќи шоуа во Русија и земјите во Европа и Северна Америка. Обожавателите беснееја за раперот кој почна да го прави голем. На неговите концерти, обожавателите фрлаа вреќи со Xanax, кокаин и друга дрога на сцената додека тој настапуваше.Избрана.

   Другите обожаватели уживаа да разговараат со Пип за да ги кажат своите трауми, што тој уживаше да ги прави во неговите песни. Кога сето тоа започна, Пип беше поласкан од вниманието на јавноста. Но, на последното шоу од таа турнеја, на 10 мај, во Лос Анџелес, Пип пристигна многу издрогиран. Шоуто беше речиси откажано, но Лил Пип успеа да ги отпее песните, дури и со голема тешкотија. Врз основа на ова сценарио, Сара и Ортега се обидоа да го советуваат Пип да побара третман. Тие исто така го советувале да го напушти Лос Анџелес. Извесно време, Пип живееше дури и во Лондон, каде што користеше многу помалку дрога и се чинеше дека ја има исправено главата.

   Peep го сними Come Over When You're Sober дел 1, Come Over When You're Sober, дел 2, ЕП со наслов Goth Angel Sinner и ненасловен проект со раперот iLoveMakonnen.]

   Раст на турнејата

   По успехот, турнејата на Лил Пип се префрли од комбиња во автобус. Автобусот за турнеја Peep веќе ја помина Северна Америка двапати за шест недели, а шоуто во Тусон ќе биде претпоследната станица на турнејата. Автобусот на Пип застана кај Рок, место со 600 седишта на работ на центарот на Тусон. Околу 15:30 часот, Лил Пип налета на Ник Дауд и Мараја Бонс, двајца навивачи кои беа надвор од автобусот. Наводно овие двајца навивачи се дрогирале во автобусотод Пип. Почнаа да разговараат и Пип ги покани да се качат во автобусот. За Ник Дауд и неговата пријателка Мараја Бонс, двајцата го исполнуваа сонот за средба со идолот.

   Внатре во автобусот, идолот и навивачите беа на пластична маса полна со запалки, пенкала, хартии, ножици и парчиња марихуана. Според Дауд, додека бил во автобусот, тој не го видел Пип како пие никакви апчиња. Но, по некое време работите почнаа да стануваат чудни. Пип почна да дреме од никаде и се извини бидејќи го зел „Рокси“ пред да ги запознае. Најверојатно, Roxys е референца за опијатот Оксикодон.

   После Пип отиде на софата и легна. Дауд запали џоинт, му го даде на Пип, кој пушеше и потоа заспа. Даунд и Бонс сепак се обидоа да го разбудат идолот, но безуспешно. Потоа отишле на предниот дел на автобусот за да разговараат со другите луѓе таму. Дури рекоа дека Пип се онесвестил, но сите мислеле дека спие.

   Смрт

   Околу пет и триесет попладне, на 15 ноември 2017 година, Лил Пип лежеше на каучот од својот автобус, за никогаш повеќе да не стане . Неколку часа подоцна, околу 20 часот и 45 минути, еден од менаџерите на Пип се обиде да го разбуди за таа вечерна емисија. Пип беше блед, а неговите усни сини. Кога пристигнале болничарите, Пип веќе немал пулс идишеше. И покрај напорите да се врати, ништо не успеа.

   Лил Пип починал во автобусот, во кој ги правел своите обиколки, поради предозирање. Во нејзиниот токсиколошки извештај се пронајдени следните супстанции: алпразолам, кокаин, фентанил, дихидрокодеин, хидроморфон, оксикодон, оксиморфон, трамадол и канабис.

   Неколку часа пред да умре, Пип објави видео на својот Инстаграм во кое наведува дека проголтал печурки и марихуана. Потоа тврдел дека испил шест таблети Xanax. После тоа, тој објави уште едно видео, каде што голтна бело апче и закачи шише полно со апчиња. Последната објава дојде со следниов натпис: „Кога ќе умрам, ќе ме сакаш“.

   Лил Пип почина само неколку дена по неговиот 21-ви роденден. Многумина прават споредба помеѓу Лил Пип и Курт Кобејн, наведувајќи дека Пип бил Кобејн на оваа нова генерација.

   Проверете ја оваа статија во видео формат кај нас.

   Видео

   Па, што мислите за оваа статија? Коментирајте за нас таму долу, на крајот на краиштата, вашите повратни информации се исклучително важни за нашиот раст.

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.