Каква би била вашата куќа во Хогвортс?

 Каква би била вашата куќа во Хогвортс?

Neil Miller

Хари Потер беше објавен во 1997 година како книга и оттогаш стана една од најуспешните франшизи на сите времиња. Бидејќи не би можело поинаку, луѓето би сакале да учествуваат во овој магичен свет што го гледаме во книгите и во филмовите. Секој кој знае малку за историјата би сакал да знае само една работа доколку го добие писмото од Хогвортс : „На која куќа би припаѓал јас?“ .

Ако сте надвор, ајде да направиме вистинско брзо резиме. Во светот на Хари Потер, постои училиште во кое некогаш учеле речиси сите ликови од заплетот. Кога ќе пристигнете во ова училиште, стариот добар Хогвортс, поминувате низ изборот направен од Капата за сортирање . Тој избира од четири куќи во кои ќе бидете испратени во текот на седумте години настава: Рејвенклоу , Хафлпаф , Грифиндор и Слитерин . Сега кога сте запознаени, ајде да го направиме тестот за да го откриеме вашиот дом.

Видео плеерот се вчитува. Репродукција на видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Исто така види: Зошто американските куќи се направени од дрво?Нема компатибилен изворбеше пронајден за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно Магентацијан непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%1 00%125%150%175%200%300%400%Текст Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори Модален дијалог Крајот на дијалогот ќе го поставите Крајот на дијалогот Whise?>

   Па која е вашата куќа? Дали ви се допадна одговорот? Коментирајте и споделете ја статијата за да дознаете која е куќата на вашите пријатели.

   Исто така види: Што се случи со Чикињо да Елијана?

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.