Кој ги поседува најголемите порно страници во светот?

 Кој ги поседува најголемите порно страници во светот?

Neil Miller

Порнографијата е светски позната тема која многу луѓе постојано ја консумираат. Додека ја читате оваа статија, има луѓе ширум светот кои конзумираат филм за возрасни.

Сметани се двете најголеми порнографски страници на интернет, „Redtube“ и „Pornhub“, според истражувањето спроведено по домени на интернет, Бразил и Филипините се земјите кои го заземаат првото место на листата за потрошувачка на содржини од жени.

Исто така види: Која е бојата на огледалото?Се вчитува видео плеерот. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно Магентацијан непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%1 00%125%150%175%200%300%400%Текст РаботStyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог за возрасни пристап.

   минути и 10 секунди), додека мажите трошат малку помалку (околу 9 минути и 22 секунди).

   Според објавувањето на магазинот The Richest, секоја секунда во светот има 28.258 корисници кои консумираат интернет. И дали знаевте дека постои компанија која поседува осум од десетте најкористени порно сајтови на интернет?

   YouPorn, Pornhub, Spankwire, ExtremeTube, Gaytube, меѓу другите припаѓаат на водечката компанија за дизајн, развој на маркетинг, оптимизација и управување со веб-локации со голем обем на сообраќај, MindGeek.

   Не повеќе од 35% од вкупните преземања направени на интернет имаат очигледна сила на сметка на компанија. Единствените страници што не припаѓаат на оваа голема компанија се xHamster и Xvideos. Според веб-страницата ExtremeTech, Xvideos е еден од најпосетуваните во светот, заземајќи го третото место, втор по Google и Facebook. Сопственикот е Французин и доменот добива 4,4 милијарди прегледи на страници, покрај 350 милиони посети месечно.

   Компанијата е основана во 2004 година,Во Канада. Неговите сопственици се Оуисам Јусеф и Стефан Манос.

   Понекогаш, кој ја купува компанијата е технолошкиот инвеститор специјализиран за софтвер поврзан со порнографија по име Фабијан Тилман.

   Со доаѓањето на Германецот, компанијата почна да купува сајтови за дистрибуција на содржини за возрасни, покрај специјализираните продукциски компании во областа, со цел бизнисот да расте.

   Има голема количина на содржина компании кои произведуваат и ја нуди содржината бесплатно со авторски права. Профитот на компанијата доаѓа од бесплатниот пристап на луѓето до пиратски содржини од високо специјализирани порнографски страници.

   Исто така види: 8 најмоќни грчки богови

   Според веб-страницата на компанијата, таа има повеќе од 1 милијарда индивидуални корисници дневно, повеќе од 1.000 вработени и околу 3 милиони реклами .

   Дали пристапувате до содржини за возрасни? Испратете ни го вашиот коментар!

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.