Која е личноста која стои зад мемето „коњска слатка“?

 Која е личноста која стои зад мемето „коњска слатка“?

Neil Miller

Не е никаква корист, сè што има шанса да стане шега ќе стане шега за Бразилците. Од едноставно интервју со вработен кој го удрил часовникот и не работел, до тепачка на училишна врата, практично сè може да стане мем. Мемето во оваа статија е во основа реченица која огорчена мајка му ја дава на својот син откако тој е „лошо воспитан“: Иваир ја согледува бедноста на коњот.

AdChoices ADVERTISING

Мемото се појави пред малку и го освои целиот интернет и се претвори во неколку други меми кои вклучуваат коњи и фраза на мајката. Мемето беше толку популарно што многу луѓе не ни знаат кој е „коњот“. Ултра Куриозо тргна по одговорот и покажува дека „коњот“ е само студент по машинско инженерство на UFSC (Федерален универзитет во Санта Катарина) кој слушал подкаст и не сакал да го вознемируваат.

На студентот му е кажано Едуардо Пиментел во интервју за веб-страницата Mais Goiás, целата приказна зад мемот. Слушал подкаст, кој во основа е снимен аудио за слушање во секое време за различни теми, а за него најлошото нешто е прекинувањето додека слуша подкаст, па решил да го стави мобилниот на тивко. Кога конечно излезе од тишината, го имаше овој групен разговор за Whatsapp во кој само тој, неговиот татко и мајка му.

Потоана иконската фраза, Едуардо не размислуваше двапати и ја објави на Твитер и оттаму, едноставната слика од разговорот на Whatsapp стана едно од најсмешните мемиња оваа година. Родителите на универзитетот беа исплашени, објавувајќи фрази како „Сосема излезе од контрола синко“, но бидејќи тоа е мем што не открива имиња и слики, тие беа помирни. Мемот го користеа неколку брендови како што се Cartoon Network и Land Rover. Иваир ја согледува мрзливоста на коњот

Иваир ја разбира мрзливоста на коњот

Исто така види: Прогонувачката приказна за Ликаон, кралот кој ја нарекол Ликантропија

Иваир ја перцепира мрзливоста на коњот коњ

Исто така види: 7 ситни тетоважи кои имаат неверојатни скриени значења

Што мислеше? Дали замисливте дека „коњот“ и „Иваир ја перцепира бедноста на коњот“ се такви? Коментирајте таму.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.