На крајот на краиштата, која е просечната големина на пенисот ширум светот?

 На крајот на краиштата, која е просечната големина на пенисот ширум светот?

Neil Miller

Дека работата е деликатна е вистина. И додека старата популарна поговорка „Големината не е важна“ е сфатена многу сериозно од различни причини, исто така е точно дека без разлика колку е задоволен мажот со својот светилник, тој во својата врвна амбиција може да копнее неколку инчи. , што има лошо во тоа, нели?

Но, задоволни или не, мажите генерално немаат многу потешкотии да разговараат, ниту со пријателите, ниту во форма на шеги за самата корисност, но секако во генерализирана или фигуративен начин. Што ако, всушност, би можеле да знаете како сте во рамките на светскиот ранг? Можеби за некого е глупост, за други љубопитно, но таков чин е веќе возможен. Во истражување спроведено во околу 80 земји, беше утврдена просечната големина на играчките за пријателите ширум светот.

А ако сте девојка и веќе сакате да знаете која ќе биде вашата следна дестинација за патување, подолу е информациите што можеби ќе ви требаат. *Се смее*

1- Земјите со најлоши просеци

Не, Јапонија нема најлош просек, има Северна Кореја, која бележи просек од 9,6 см. Но, генерално, земјите кои влегоа во листата на најнеповолни се всушност азиските. Во оваа листа можеме да ги истакнеме Кина, Јапонија и Јужна Кореја со просечни 10,9 cm (скоро 11).

2- Земји кои се на пат

Тие не се толку лоши, но тие се вопатека. Втора поделба на листата, ги издвојува земјите кои имаат втор најлош просек, а оваа листа изненади! Помеѓу истакнатите земји ги имаме Австралија, Португалија и Русија, двете со 13,2 см.

Следуваат Алжир, Канада, Нов Зеланд, Шпанија, Турција и Украина со 13,9. А она што го гледаме е дека секој сантиметар ја раскинува врската или остава една земја пред друга. Каков очај не е тоа?

3- Речиси таму

Второто место може да се види од две различни гледишта: Оној кој за малку ќе победи или последни што изгубиле... Но, на листата на земји со втор најдобар просек ги имаме Аргентина, Хрватска, Грција и Шведска со 14,7 см (Да, читате Аргентина). И во краткиот редослед на големини со „момчињата“ со точност од 15,7 см, влегуваат Белгија, Куба, Доминиканска Република и Египет.

4- Доброродените

Исто така види: Што се случи со актерската екипа на Doze é Demais, 17 години по неговото деби?

И на листата на почести, на листата на која очигледно секој маж би сакал да биде, да! Тука се Бразилците, (извини Аргентина). Но, просечната големина на среќата за момчињата родени во Бразил е точно 16 см. Заедно со нас, во листата на земји со најдобри просеци можеме да ги истакнеме Перу и Порторико: исто така со 16; Боливија: 16,5 см и Колумбија и Венецуела: 17 см. Но, за општи информации, земја со највисок просек е Конго со скромни 18 см!

Дека овој тип на информации е барем љубопитен, нобез разлика на вашата националност или вашите вештини, важно е да се чувствувате добро со вашето мало тело. Но, што е со вас, дали сте изненадени од некоја националност? Дали веќе знаевте што да очекувате од конкурентите? *се смее* .Кажи ни!

Исто така види: Објавена ретка снимка од риба со проѕирна глава

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.