На крајот на краиштата, зошто Анко се здебели толку во Боруто?

 На крајот на краиштата, зошто Анко се здебели толку во Боруто?

Neil Miller

Фановите на Наруто можеби многу добро се сеќаваат на ликот Митараши Анко . Првото појавување на оваа девојка беше за време на Чунински испити во кои таа дејствуваше како испитувач. Во тоа време таа беше многу убава, а по долго време исчезна конечно се појави во Боруто . Времето им направи добро на многу класични ликови од аниме, но Анко ја немаше истата среќа: таа повеќе не е убава и е многу блиску да изгледа како член на Акимичи кланот .

Како нинџа од ова ниво ја достигна оваа тежина? Зарем не требаше да се одржува во форма поради нејзините мисии на нинџа? Денес на оваа мистерија конечно ќе и дојде крајот.

Како Анко се здебели толку?

Во времето на генин, Анко беше дел од тимот на Орочимару заедно со Кабуто и член на кланот Хјуга. Во овој период таа го добила проколнатиот печат на својата учителка и успеала да го преживее. Анко решила да не ја следи својата учителка поради тоа што таа не се согласувала со неговите цели. Така, Орочимару решава да и ја избрише меморијата за никому да не ги открие своите планови. Иако се откажал од учењето на својот господар, Анко научил неверојатни техники, како на пример користење на змии за борба.

Името на овој лик, Анко , фонетски потсетува на данго , типично јапонско слатко кое сака да го јаде. Митараши е посебен вид на данго. За време на анимето иманга, можеме да видиме како девојката јаде неколку од овие слатки, во количина од околу 18.000 калории дневно. Има мисии за согорување толку многу калории!

Размислете за тоа: фактот дека таа веќе следи нездрава исхрана и мирниот период во кој нинџи светот влезе по Четвртата голема нинџа војна може да укаже дека Анко повеќе немал можност да оди на мисии за да го вежба своето тело и да се одржува во форма. Можеби таа го пуштила тој живот. Односно, недостатокот на вежбање и исхраната полна со слатки (која анимето веќе ја воспоставила претходно) ја натерало нинџата да добие некој килограм повеќе.

Исто така види: Во Џорџија пронајдено мртво суштество слично на чудовиште од Лох Нес

Покрај тоа, фактот што го преживеала проколнатиот печат на Орочимару, нешто што малкумина можат, може да укаже дека со ослободувањето од ова моќно џутсу и преживувањето на настаните од Четвртата голема нинџа војна , се случиле неколку промени во неговото тело. И можеби беше тешко да се прилагодите на промените предизвикани, што резултираше со зголемување на телесната тежина.

Исто така види: Откријте 7 можни типови на напредни космички цивилизации

Дали сте обожавател на Анко ? Бевте изненадени од зголемувањето на килограмите на ликот во Боруто? Кажете ни во коментари!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.