Ова е темната страна на секој од 12-те хороскопски знаци

 Ова е темната страна на секој од 12-те хороскопски знаци

Neil Miller

Секој сака да чита за знаците, да ги знае квалитетите, кој знак е во подем и важни работи што секој треба да ги знае за својот знак. И повеќето работи што зборуваат за знакот, тие ги кажуваат само добрите, а лошите работи? А темната страна на секој знак? Дали сте ја истражувале вашата темна страна? Тоа е пријател, вистината понекогаш боли, но мораме да се соочиме со нашите маани.

Затоа направивме листа во која зборуваме за темната страна на секој знак, секоја мана и карактеристиките што ги носи секој тоа. Затоа, за оние од вас кои сакаат да знаат работи за знаците, погледнете ја нашата листа на 12 знаци и нивните темни страни:

Исто така види: Погледнете како изгледа актерската екипа на оригиналната верзија на Соучесници де ум Ресгејт

1 – Овен – (21 март / 20 април)

Аријците имаат тенденција да сонуваат толку многу што ја губат способноста да се борат и да живеат само во светот на фантазиите. Ова е една од најголемите опасности со кои се соочуваат луѓето од Овен, бидејќи реалноста таква каква што е често боли и го крши срцето. Ариевците обично сакаат да бидат дел од благородништвото, да имаат богат шеф за да можат да ги реализираат своите соништа. Материјалната борба нема никаква врска со благородништвото и Ариевците многу добро ја знаат оваа вистина.

2 – Бик – (21 април / 21 мај)

Знакот Бик е управуван од елементот земја, но сепак тие во себе имаат некаков жар, типичен за огнените знаци, што може да бидепротолкуван како еден вид фанатизам и догматизам. Кога имаат идеја, ретко кој може да ја извади од глава, да стане фанатичен и да прави се за да го добие она што го сака. Тие можат да станат нетолерантни, па дури и да имаат предрасуди кон идеи кои се надвор од нивните.

3 – Близнаци – (22 мај / 21 јуни)

Како што сите знаат и многу е очигледно, знакот Близнаци има две страни осветлени од свеста, и природно е да има две страни заматени од неговата сенка. Некои од нив ги прикажуваат двете, или само едното. Секој Близнак во себе има неодговорно дете, кое одбива да расте и созрева, што може да му донесе многу компликации во животот. Другата страна може да се смета за „заговорна“, тие зборуваат со двојни значења и ве спречуваат да знаете што точно значат. Како секогаш да криеја нешто, а обично се.

4 – Рак – (21 јуни / 23 јули)

Ракот е плачко. Ракот лесно се повредува. Ракот е манипулативен. Ракот секогаш има скриени пари. Ракот е воден знак, управуван од Месечината и е женски знак. Поврзан со семејството, традиционалните вредности и романтизмот. Раковите секогаш имаат подготвен изговор да ги оправдаат човечките граници и неуспеси, особено ако личноста е член на нивното семејство. Но, кога ќе најдат нешто што ги боли или не им се допаѓа, најлошата странасе појавува овој знак: озборување.

5 – Лав – (24 јули / 23 август)

Фразата „Јас, кралот“ употребена во 20. XIV век од кралот Чарлс V, во Римската империја, ја дефинира потемната страна на луѓето од овој знак. Тој израз значеше дека тој го поседува светот и тоа е тоа, не муабет. Никој не треба да дискутира, да се прашува или да се расправа. Лавот е водач, крал, сјај, но несигурен, му треба украси и разгалување, инаку самодовербата му е многу ниска.

Исто така види: 8 најстрашни чудовишта во грчката митологија

6 – Девица – (24 август / 23 септември)

Двиците се опсесивни луѓе, но обично добро и со одлично расположение се справуваат со оваа помалку пријатна страна. Мажот Девица е многу организиран, и тоа не само во смисла на беспрекорна и чиста куќа, туку и во смисла на ментална организација. Концентрациониот капацитет на овие луѓе е импресивен и ако одлучите да ги лажете, се надевам дека е добро, бидејќи додаваат детали, изрази на лицето и ладно ви велат: вие сте лажго.

7 – Вага – (24 септември / 23 октомври)

Вагата се стреми кон убавината. Вагата можеби живее под мостот, но во аголот ќе има шише со дезодоранс исполнето со вода со маргаритка, само за да има нешто убаво да погледне кога ќе се разбуди. Кога зборуваме за сенката на овој знак, можеме да зборуваме за опасен нарцизам, бидејќи тие се претерано заводливи и не секогаш одат напред. Тие имааттенденција да се направи еден чекор напред и два чекори назад, да не се плати ниту половина од ветеното. Неговата темна страна носи страв и сомнеж од преземање погрешен чекор.

8 – Шкорпија – (24 октомври / 22 ноември)

Шкорпијата е знакот на секс, повеќе за сензуалност, тоа е знак на мистерија, силни емоции и одмазда. Скорпијата е исто така опседната со моќ. Кога ќе пристигне на кое било место, скија и бидејќи има добра интуиција знае кој има најголема моќ на ова место и се приближува до вистинската личност и толку. Тој ја врши својата шармантна улога и потоа затвора добри зделки, добри контакти. Скорпиите кои не се свесни за својата темна страна можат да ја уништат врската со својата тишина кога не веруваат во партнерот.

9 – Стрелец – (23 ноември / 21 декември)

Стрелецот е социјален и пријателски знак и понекогаш може да претера, ослободувајќи ја својата помрачна страна, која може да помине низ тажната навика да каже дека ги познава сите влијателни луѓе. Всушност, Стрелецот е оптимист кој мисли дека сè ќе успее и бидејќи не секогаш сè оди, се смее на себе, прави шега и топки напред или во сите правци. Тој е роден муабет, зборува многу, за сè и не е способен да чува тајни, а зборува, ви дава тврдо лице, освен непромисленоста, поврзано со речиси искрена искреност.непријатно.

10 – Јарец – (22 декември / 20 јануари)

Луѓето Јарци носат во себе огромна количина на емоции што не можат да ги изразат. Јарецот е сложен, чувствителен и многу длабок, и покрај тоа што не го покажува. Јарците мислат дека можат да ја променат природата на човекот во нешто поморално и етичко.

11 – Водолија – (21 јануари / 19 февруари)

Водолиите можат да го поминат вашето животот посветувајќи се на вашите етички кодекси. Додека неговата свесна страна го води до целосна незаинтересираност за себе, неговата темна и несвесна страна е целосно егоцентрична. Додека се посветува на другите, на нивните политички и социјални каузи, неговата темна страна го полира неговото его и го поддржува во неговата апсолутна позиција на контрола. Тој е способен да сака централно место и да ја остави настрана главната причина што го донесе таму. Водолијата е родена со природна интелигенција, тоа е факт. Водолиите имаат и неконформистички дух, кој предизвикува промени и тоа е многу добро. Водолијата има амбиција, доблест и го тера човештвото да оди.

12 – Риби – (20 февруари / 20 март)

Постојат два вида Риби: оние кои пливаат нагоре и оние што пливаат надолу. Рибите се познати како знак натоварен со добри намери, аспирации и желби за чистота, посветеност, добрина, сочувство и самопожртвуваност. Бидејќи ништо на овој свет не е само сјајност,секако зад сето ова може да стои темната страна на овој знак. Сè има своја спротивност, а човечките суштества не се изземени од ова правило. Тој не познава граници, а не познава ниту неговата сенка. Рибите се мистичен знак, тоа е знак на одвоеност, на духовност, дури велат дека тие што се Риби ќе бидат последен пат кога ќе дојдат на свет, бидејќи тие се последната инкарнација.

Проверете видео на оваа тема произведено од каналот Фатос Десконхецидос:

Па драги читатели, дали ви се допадна да ја откриете темната страна на вашите знаци? Коментар овде за нас!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.