Ова е ужасната тајна на Лорд Фарквад што никогаш не сте ја знаеле во Шрек

 Ова е ужасната тајна на Лорд Фарквад што никогаш не сте ја знаеле во Шрек

Neil Miller

Содржина

Целиот живот го поминуваме гледајќи една или неколку анимации и со тоа сме воодушевени од нивната чистота и невиниот начин на кој се справуваат со своите проблеми. Големите филмски продуцентски компании секогаш се истакнуваат на пазарот и продолжуваат со своите филмови.

Една од анимациите што ги одбележа 2000-тите беше Шрек. Франшизата која ја раскажува приказната за зелениот огр е меѓу најгледаните на сите времиња. Сите ги сакаме шегите во филмовите и никогаш не можеме да видиме толку зло, но верувајте ми, има многу.

Видео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно МагентацијанНепроѕирностTransparentSemi-TransparentTransparent Големина на фонтот50%75%100%125%150%175%200%300%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifSertsionalSptualSifnosp трговскиот центар Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори модален дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   Реклама

   Како што старееме, набиваме шеги со двојно значење и ја стекнуваме злобата што ја немавме како деца.

   Филмот на зелениот џин и неговиот пријател Магаре во потрага по принцезата премиерно се појавија во 2001 година. минатото и сакаат да ги гледаат со очите на денешницата. Корисниците на TikTok открија тајна што на повеќето луѓе им недостасуваше во филмот за Шрек.

   Филм

   Исто така види: 8 вознемирувачки работи за Левијатан и Бехемот, библиските чудовишта

   Првиот филм од франшизата ја раскажува приказната за огревот Шрек кој живее во своето мочуриште далеку од цивилизацијата. Потоа запознава зборливо и пријателско магаре и тргнува во потрага да ја спаси принцезата од нејзината кула.

   Шрек го праќа на оваа мисија Лорд Фарквад, принц со различни проблеми со самодовербата и кој има огромно его . Господ беше во потрага по совршена принцеза, но тој не беше подготвен да ја спаси таквата.

   ПокрајГолемо его, лордот Фарквад е каприциозен, лошо расположен и вистински бес. Покрај овие страшни квалитети, тој има и една тајна што повеќето луѓе не ја сфаќаат.

   Тајна

   Корисникот на социјалната мрежа TikTok @germanchowsky_1 откри нешто на што повеќето луѓе не обрнувале внимание во филмот. И тој го покажа своето откритие во видео од 14 секунди.

   Тој прашува: „На која возраст сфати дека лордот Фарквад престанува да се гледа во огледалото во Фиона? Откако ќе го постави прашањето, тој го поставува видеото на кое се гледа како принцот бара од Волшебното огледало да ја врати сликата на која е прикажана Фиона.

   Најлошото е што тој е гол во својот кревет. А на палубата се гледа дека се возбудува кога ја гледа сликата на Фиона. Но, тоа не е единствениот детал со двојно значење.

   Исто така види: 8 знаци дека таа би спиела со вас

   Во друга сцена големината на замокот на Лорд Фарквад е доведена во прашање и се вели дека тоа е затоа што тој мора да се обидува да компензира за нешто. Некои можеби мислат дека е време, но секој од нив зависи што е тоа.

   Филмот е полн со шеги со двојно значење, а не само за Лорд Фарквад. Ако сте еден од оние луѓе кои го пропуштиле ова двојно значење, се препорачува да го гледате филмот повторно сега со вашите возрасни очи. Веројатно на подобар начин ќе ги разберете шегите и двојните значења. И можеби ќе ви се чини дека филмот е посмешен изабавно отколку да го гледате како дете.

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.