Приказната за лешната невеста од Карл Танцлер фон Косел

 Приказната за лешната невеста од Карл Танцлер фон Косел

Neil Miller

Човечката опсесија ги надминува времето и просторот, изненадувајќи нè на дури и незамисливи начини. Дали сте подготвени да ја слушнете приказната за „мртовската невеста“? Карл Танцлер фон Косел бил микробиолог и бактериолог во Флорида/Соединетите Американски Држави. Роден е во Германија во 1877 година, но се осмелил на различни делови од земјината топка. Како резултат на тоа, тој на крајот научил различни култури и навики. Специјалистот живеел во Австралија во 1910. Кога избила Првата светска војна во 1914 година, тој станал воен заробеник. Во 1930 година, работејќи во САД, ја запознал Марија Елена Милагро де Хојос, Американка со кубанско потекло. Младата жена имаше само 22 години.

Исто така види: Што се случи со Чикињо да Елијана?

И покрај тоа што беше повеќе од двојно постара од неа, Карл Танцлер фон Косел беше опседнат со неа. Знаете кога се чувствувате како катастрофа неколку минути пред да се случи? Значи. Тоа беше моментот кога сè тргна надолу.

Видео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описи исклучени , избрани
  Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
  Аудио песна
   Цел екран слика-во-слика

   Ова е модален прозорец.

   Не е пронајден компатибилен извор заовој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтаМагентаСијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирноБојанепроѕирно Магентацијан непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%1 00%125%150%175%200%300%400%Текст Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifProportional SerifMonospace Co SerifCasualScriptSmall Caps Reset вратете ги сите поставки на стандардните вредности Готово Затвори Модален дијалог во текот на

   Крајот на дијалогот, неговиот прозорец, склопување на прозорецот

   Крајот на дијалогот, тој прозорец c имал визии за далечен предок. Секогаш му ја покажуваше сликата на љубовта на неговиот живот: жена со црна коса која изгледаше токму како Хојос.

   Насаден хаос

   Младите жена беше мажена. Меѓутоа, нејзиниот сопруг ја оставил по спонтан абортус. Најлошото се случи, за жал, се случи со текот на времето. На Хојос му била дијагностицирана туберкулоза. Танцлер го искористил сето свое знаење и се обидел да ја спаси, но се било залудно.

   Исто така види: Што се случи со актерската екипа на Doze é Demais, 17 години по неговото деби?

   Тој им понудил на родителите на девојчето да го платат нејзиниот погреб и да изградат мавзолеј. Тие прифатија. Меѓутоа, тие не знаеле дека нивните намери се поинакви. Микробиологот сакал да биде блиску до телото на мајка си.сакана.

   Исплатен од копнеж до болно ниво, го извади телото на Хојос и го однесе во својот дом. Трупот го следел својот природен пат на распаѓање со текот на времето, и тогаш Танцлер имал идеја. Почнал да прави прилагодувања на телото за да го надмине проблемот.

   Тоа е, ги врзал коските со жици и закачалки, ја заменил гнилината кожа со свила натопена во восок и гипс. Освен тоа, ја заменил косата со перика направена со косата на самата млада жена, ги наполнил торзото и стомакот со партали за да ја задржат истата форма итн. Сè за да ја направи што е можно „жива“.

   Живот покрај мртвата невеста

   Вака живеел Карл Танцлер фон Косел седум долги години . Меѓутоа, во 1940 година почнаа да се шират гласини. Тие верувале дека специјалистот имал секс со леш. Сестрата на Хојос отишла во неговата куќа и го открила морбидниот спектакл. Карл Танцлер фон Косел бил веднаш уапсен.

   Физиолозите и патолозите го анализирале телото и пронашле хартиена цевка поставена на местото каде што била вагината на девојчето. Така, Танцлер имал секс со она што останало од телото. Во своја одбрана, тој тврдеше дека секој ден кога ја посетувал на гробот, се појавувал духот на Хојос.

   Иако ситуацијата била крајно вознемирувачка, Карл Танцлер фон Косел бил ослободен поради неговата психичка состојба. Тој живеешесам до 1952 година, само со ликот на Хојос издлабен од самиот него. На 3 јули истата година, телото на Карл Танцлер фон Косел беше пронајдено во неговиот дом.

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.