Разберете зошто Креб беше заменет во последниот филм за Хари Потер

 Разберете зошто Креб беше заменет во последниот филм за Хари Потер

Neil Miller

Поминаа 6 години откако беше објавен Хари Потер и Реликвиите на смртта: Дел 2, но не се решени сите мистерии на филмот. Еден од најиспрашуваните од фановите, иако многумина веќе ја знаат причината, е зошто актерот на ликот Креб беше отстранет од филмот токму така и на негово место дојде Блез Забини, кој го игра Луис Кордис.

Исто така види: На крајот на краиштата, колку чини Ф1 болид во 2022 година?

Por mais Колку и да е комплициран проблемот, одговорот е исклучително едноставен и во основа беше истото што му се случи на актерот Орландо Браун кој го живееше Еди во „Тоа е гавран“. Актерот Џејми Вејлет се вклучи во неколку проблеми со полицијата/затворот и Ворнер одлучи да го отстрани Креб од сцената, ставајќи друг лик покрај Драко Малфој за време на последниот филм од франшизата, кој од љубопитност почина во истиот филм. 1> Видео плеерот се вчитува. Репродуцирај видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција

Поглавја
  • Поглавја
Описи
  • описи исклучени , избрани
Преводи
  • титлови и преводи исклучени , избрана
Аудио песна
Цел екран слика-во-слика

Ова е модален прозорец.

Не е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и затвори прозорецот.

ТекстБоја Бело ЦрноЦрвено ЗеленоСино ЖолтаМагентацијанско непроѕирноНепроѕирнополупроѕирно заднина на текст БојаЦрнобелоЦрвеноЗеленосиножолтоМагентацијанвонепроѕирноНепроѕирноПолупроѕирноТранспарентноТранспарентно Областа на титлови ЗаднинаБојаЦрнобелодеминосино -TransparentOpaque Големина на фонтот50%75%100%125%150%17 5%200%300%400%Text Edge StyleNoneRaisedDepressedUniformDropshadowFont FamilyProportional Sans-SerifMonospace Sans-SerifmaProspaceSans-SerifmaProspace Ресетирајте вратете ги сите поставки на стандардните вредности Завршено Затвори модален дијалог

Крај на прозорецот за дијалог.

Реклама

За да навлеземе во повеќе детали, ајде да одиме во затворите на актерите . Во 2009 година, Вејлет беше уапсен за одгледување марихуана во домот на неговите родители, признавајќи се за виновен за поседување канабис и нож. Истата година, тој беше уапсен и за насилни нереди кога беше прикажан како држи бензинска бомба (молотов коктел) и како крши украдени шишиња со алкохол. Во вториот, тој беше затворен 12 месеци и тоа го прекина снимањето, покрај лошата слика што актерот ја има глумејќи во филм наменет за младата публика.

Во Хари Потер и реликвиите на смртта: Дел 1, ликот немаше да се појави и дури во последниот филм ја забележавме промената. На некои обожаватели не им се допадна многу тоа што го видоа, но на крајот најдоа нов лик подобар од друг актер за живеење.лик што веќе го знаеле. На крајот, само замислуваме дека Креб добил Dragonpox и не можел да оди во Хогвортс таа година.

Исто така види: Кое беше првото аниме во светот?

Па, што мислевте за тоа? Разбирам дека е добро да се држиш подалеку од дрога? Коментирајте таму и споделете со сите кои веројатно не го знаат ова.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.