Што се случи со Гејл по завршувањето на Игрите на гладта?

 Што се случи со Гејл по завршувањето на Игрите на гладта?

Neil Miller

Гејл Хоторн беше лик претставен рано во Игри на гладта . Тој беше претставен како најдобар пријател на Катнис Евердин и остана верен до крај. Двајцата беа дел од Областа 12 и поминуваа многу време заедно. Генерално, тие ловеле незаконски за да обезбедат повеќе храна за своите семејства. Како и хероината од приказната, Гејл исто така го изгубила својот татко во несреќата во рудникот. На овој начин ја презел одговорноста да се грижи за својата мајка и уште три други браќа и сестри. Длабоко во себе, тој секогаш беше вљубен во Кетнис, но ги чуваше своите чувства во тајност.

Кога Кетнис доброволно се пријави како почит за 74-тите Игри на гладта , Гејл беше уништен. Таа ги остави нејзината сестра и мајка на негова грижа додека таа во основа отиде во војна. Гејл помогна да се спасат стотици луѓе од бомбардирањата во регионот и на крајот стана водач на бунтот Дистрикт 13 . Низ историјата, Кетнис одржуваше љубовен триаголник со Гејл и Пита , откако се вклучи со вториот додека учествуваше во игрите.

Видео плеерот се вчитува. Репродукција на видео Репродукција Прескокни наназад Исклучување Тековно време 0:00 / Времетраење 0:00 Вчитано: 0% Тип на пренос ВО ЖИВО Барај во живо, моментално зад живо Преостанатото време - 0:00 1x Стапка на репродукција
  Поглавја
  • Поглавја
  Описи
  • описите се исклучени , избрани
  Преводи
  • исклучени титлови и преводи , избрани
  Аудио трака
   Слика во слика цел екран

   Ова е модален прозорец.

   Исто така види: 8 најстрашни чудовишта во грчката митологијаНе е пронајден компатибилен извор за овој медиум.

   Почеток на прозорецот за дијалог. Escape ќе го откаже и ќе го затвори прозорецот.

   Текст Боја БелаЦрна Црвена Зелена Сина Жолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирноПолупроѕирна заднина на текст БојаЦрна БелаЦрвенаЗеленаСиноЖолтамагентацијанска непроѕирностНепроѕирнополупроѕирноБојанепроѕирно Магентацијан непроѕирностТранспарентнополупроѕирноНепроѕирно Големина на фонт50%75%1 00%125%150%175%200%300%400%Текст Edge StylenoneraisedDepressUniformDropShadowFont FamilyProportional Sans-Serifmonospace sans-serifproportional serifmonospace serifcasualscriptsmall caps ресетирање на сите поставки на сите поставки на стандардните вредности направени блиски модални дијалог

   Крај на прозорецот за дијалог.

   По враќањето дома, двајцата требаше да се преправаат дека имаат врска. Длабоко во себе, хероината немаше чувства за ниту еден од нив. Но, со текот на времето, чувствата за Пита се појавија, држејќи го Гејл во темнина. Во The Hunger Games – Mockingjay , неговата сестра е убиена од една од бомбите создадени од Гејл, нешто што ја разнишува нивната врска. Постепено, двајцата се оддалечуваат и, конечно, следат различни патишта, ставајќи крај на долготопријателство.

   Во филмот , по смртта на нејзината сестра, Кетнис не може да се соочи со Гејл на ист начин како порано. Сфаќајќи дека ништо друго не може да се направи, тој се сели во Област 2 , каде што ја започнува својата воена кариера. Без да го оставиме настрана заштитниот инстинкт. Во книгата , нивната судбина е многу слична, со мала разлика во сомнежот на Катнис. Таа знае дека, индиректно, Гејл е одговорен за смртта на Прим . И покрај тоа, таа не може да престане да замислува каков би бил нејзиниот живот со него. Откако ќе дојде до заклучок дека и двајцата се многу слични, Кетнис ја пушта Гејл да си оди, сигурна дека ќе најде некој друг посебен. Исто како во филмот, тој исто така се сели во Дистрикт 2 и почнува да работи на воено поле.

   Исто така види: 9 емотикони што ги користат сите мажи и што навистина значат

   Neil Miller

   Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.