Топ 10 најсекси жени во аниме

 Топ 10 најсекси жени во аниме

Neil Miller

За некои луѓе, да се најдат убави ликови од цртежи, стрипови, книги и аниме може дури да изгледа чудно, на крајот на краиштата, тие навистина не постојат. Иако ова е точно, што навистина спречува некој да сочувствува со овие бројки? Честопати убавината не е само во изгледот, туку во личноста на ликот, нивните постапки, мотивации и сите карактеристики што ги прават предмет на лична идентификација. Спој го сето ова со едно слатко лице и готово, се формира платонска страст.

Да се ​​најде симпатичен кој било измислен лик е нешто повообичаено отколку што многу луѓе замислуваат. Затоа, избравме – овој пат само жени – кои се успешни во многу аниме, и поради тоа што имаат добар развој и затоа што се, зошто да не, секси.

#1 Чизуру Минамото – Канокон

#2 Yuzuriha Inori – The Guilty Crown

#3 Yoko Littner – Gurren Lagann

#4 Рангику Мацумото – Кајгана

#5 Нами – Едно парче

Исто така види: 9 работи ќе ги разберат само луѓето кои никогаш не се забавувале

#6 Саеко Бусуџима – Високата школа на мртвите

#7 Цумуги Котобуки – К-Он

#8 Ерза Скарлет – Бајка

#9 Риас Гремори – Гимназија DxD

#10 Боа Хенкок – One Piece

Исто така види: Лудиот живот на Еминем, еден од најголемите рапери во историјата

Дали би додале некој друг на оваа листа? Задолжително коментирајте го вашето мислење со нас!!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.