Во прилог на „As Brancas“, дознајте повеќе за семејството Wayans

 Во прилог на „As Brancas“, дознајте повеќе за семејството Wayans

Neil Miller

Многу луѓе сонуваат за слава, мислат дека тоа е најдоброто нешто на светот, а кога ќе дојде славата, таа обично не паѓа премногу далеку од дрвото. Ова се случува многу во Холивуд. Кога некој ќе стане познат, тогаш брат, сестра, па дури и цели семејства исто така стануваат познати и го делат центарот на вниманието. Ова е случајот со семејството Вејанс.

AdChoices РЕКЛАМИРАЊЕ

Колку и да мислите дека не го познавате семејството Вејанс, грешите. Тоа е затоа што таа е супер позната во светот на забавата, бидејќи од десетте деца на Елвира и Хауел Вејанс, седум стигнаа во Холивуд. Заедно, браќата Вејанс покажаа дека семејството може да биде многу посилно заедно отколку одвоено.

Од членовите на семејството, Дејмон Вејанс, на пример, започна на програмата за комедии „Во жива боја“, но во Бразил сите знаат го како Мајкл Кајл, таткото на серијата „Јас, љубовницата и децата“. И по завршувањето на серијата, Дејмон продолжи со својата актерска кариера и учествуваше во други продукции. Неговото последно дело беше во серијата „Máquina Mortífera“.

Семејство

Gaúcha ZH

Колку што практично сите во семејството се познати, секогаш постои член кој најмногу се истакнува. Во случајот со семејството Вејанс, тоа е Марлон Вејанс. Актерот веќе има учествувано во неколку филмови, како што се „Шест пати збунетост“, „Сите паничат“ и „Реквием за сон“. Покрај филмовите, тој имаше и неговсеријата „Марлон“, создадена од него, но која траеше само две сезони. Во 2020 година, Марлон беше дел од актерската екипа на „On the Rocks“, а минатата година беше во филмот „Respect“.

Братот кој е најблизок со Марлон е Шон, можеби затоа што тие се само година.разлика. Двајцата веќе имаат снимено неколку заеднички филмови, како што се франшизата „Сите во паника“, „Како Бранкалас“ и „Педесет нијанси на црно“, филм кој освен што ги има браќата во актерската екипа, го напиша и Марлон.

Постариот брат на семејството, исто така присутен во Холивуд, е Кинен Ајвори Вејанс. Актерот, исто така, започна со серијата „Во жива боја“ во 1990 година. Кинен има одиграно некои комични улоги во својата кариера, но тој е најпознат по тоа што е писател на неколку филмови кои сега се сметаат за класици, како што е „Бели пилиња „. и „Малиот“. Покрај филмовите, во 2020 година, Кинен напиша неколку епизоди од серијата „Последниот О.Г“.

Жена

Истражувач

Кој мисли дека семејството Wayans е составен само од мажи во шоубизот. Свое место на успех има и актерката Ким Вејанс. Учествувала во филмови како „Pariah“ и серии како „New Girl“ и „Reckless“. Покрај тоа што е актерка, Ким има работено и како продуцент на некои епизоди од „Јас, шефот и децата“, „The Big Bang Theory“ и неколку други серии. Во 2020 година, таа учествуваше во серијата „Бумеранг“ и глумеше во краткиот филм „ИзлезПакет.“

Со толку многу браќа во забавната индустрија, неспорно е дека семејството Вејанс е доста талентирано. Сиот овој талент не е ограничен само на браќата. Тоа е затоа што, втора генерација на Вејанс веќе го презема Холивуд.

Исто така види: Кој е најостриот материјал што постои?

Втора генерација

Глуми

Како, на пример, Дејмон Вејанс Џуниор, син на актерот Дејмон Вејанс. Актерот има учествувано во серии како „Среќни завршетоци“ заедно со неговиот татко „Нова девојка“ и филмови како „Големиот херој 6“ и „Како да се биде сингл“. Делата на Дејмон Вејанс Џуниор. не застанувај тука. Тој е дел од актерската екипа на филмот „Barb and Star go to Vista del Mar“ и серијата „The Twilight Zone“. Покрај нив, актерот може да се види и во филмот „Загарантирана љубов“ од Нетфликс.

Исто така види: 8 знаци кои жените ги пуштаат да се појават кога се возбудени

Друг член на семејството е Крег, внук на славните браќа Вејанс. Тој беше дел од продукциите на неговите чичковци, како „Јас, патроата и децата“ и „Сите во паника“. Покрај тоа, Крег учествуваше и во реалното шоу „Втора генерација Wayans“, кое го прикажува секојдневниот живот на новата генерација семејни таленти. Да не зборуваме дека тој е еден од продуцентите на серијата „The Last O.G“.

Друг внук е Грег Вејанс. Актерот веќе има резиме на многу големи филмови, како што се „Паранормална неактивност 2“, „Педесет нијанси на црно“ и „Кога бевме пирати“. Во 2020 година, Грег учествуваше во серијата „Kidding“.

Сето ова покажува дека успехот на семејството Вејнс е далеку од завршен и деканеколку генерации ќе имаат задоволство да живеат во исто време со талентираните членови на ова семејство.

Извор: Estrelando

Слики: Estrelando, Gaúcha ZH, Inquirer

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.