7 тајни за машките стриптизери за кои никој не зборува

 7 тајни за машките стриптизери за кои никој не зборува

Neil Miller

Дали знаете каков е животот на кол-девојката зад сцената? Овде, на веб-страницата Фатос Десконхецидос, веќе ви ги прикажуваме тајните за овој начин на живот.

Превежувајте кореографии, избирајте песни што се објавуваат, размислете за презентации, приспособете ги костимите, забавувајте се, расположите и промовирајте ја забавата на јавноста преку работа, тоа е повеќе или помалку резиме на животот на една стриптизета.

Но, зад убавото и извајано тело, сензуална и возбудлива презентација се крие бекстејџот на овој начин на живот што не го правите Дали знаеш. Знајте неколку тајни за да се биде стриптизер што не ви ги кажуваат:

1 – Навистина има иднина во оваа професија

Метју Меконахи мораше да учи, живее и знае малку живот на стриптизета за да живее лик во филмот на тема „Магичен Мајк“. Во интервју за порталот UOL вели дека професијата има иднина за мажите. Тој вели дека „ не знаел ништо за стриптизерите, машки или женски.

Сигурно сум бил двапати во животот во стриптиз клуб. И јас не ни знаев дека мажите би можеле да имаат кариера соблекувајќи се. Првиот пат кога отидов во клуб како оној во филмот беше во Њу Орлеанс со Ченинг. Бевме таму работејќи на два различни филма, но проектот „Magic Mike“ веќе беше во тек и решивме заедно да го започнеме истражувањето s“.

Исто така види: Која е „мачорката“ која стана вирална на социјалните мрежи?

2 – Добивката напари

Актерот Ченинг Тејтум беше стриптизер, во претходните години го живееше главниот лик на „Magic Mike“ и изјави за порталот uol дека финансиската добивка не е баш кул. Според него, „ тоа не е баш професија од соништата. Заработуваш помалку отколку што замислуваш, има декадентна и темна страна, многу дрога, многу слепи патишта“ .

3 – Егото да се биде стриптизер

Според Ченинг, „ Тоа не е толку задоволувачко его како што мислите - многу брзо сфаќате дека жените се тука за да се забавуваат на прво место. Сè друго што можат да направат со или без тебе - ти си само она што го одвлекува вниманието.“

4 – Лесно е да се влезе во кариерата

Ченинг раскажа колку е лесно да се влезе во кариера на стриптизер. Тој вели дека „ Имав 18, 19 години и еден од моите најдобри пријатели ми се заколна дека тоа е најбрзиот начин да се добијат пари и девојки.

Живеевме во Тампа, Флорида, и имаше локална реклама во која се повикуваат „фит момци“ на аудиција во ноќен клуб „само за девојки“. Мојот пријател ме увери дека веќе го направил тоа и дека е супер лесно, пари сигурно...

5 – Оние кои се соочуваат со оваа работа се и луѓе со нормален живот

Зад професијата стриптизета стојат луѓе со други професии или дури и семејства за издржување. Ченинг вели дека кога ги запознал своите соработници виделдека „ момците беа сосема нормални.

Како што влеговме, едниот разговараше со сопругата и четирите деца. Другиот бил воен кој не бил на должност, а третиот адвокат. Добри луѓе, сите тие. Разговараа со нас во шанкот, а кога светнаа светлата, се качија на сцената. Тие беа ѕвездите и ние немавме поим за тоа!“

6 – Тајната за добра работа

Исто така види: Работи мотивот зад зајаците убијци во средниот век

Стриптизерите имаат свои техники и тактики за справување со јавноста на презентации и добра работа. Според Тејтум, „ најстрашното од се е да знаеш дека си практично гол и се вртиш наоколу[…]. Но, штом еднаш ќе го направите тоа, станува полесно. Суштинската работа е да не се сфаќате себеси сериозно.“

7 – Екстремна нега на телото

Да се ​​биде стриптизер не е лесно. Тоа е професија која бара повеќечасовни кореографски проби, планирање емисии, креирање сценарија за презентации, избор на песни за емисии, а да не зборуваме за високите инвестиции во храна и нега на телото. Не е лесно да се биде таков професионалец.

Што мислевте за бекстејџот на животот на стриптизерите? Испратете ни го вашиот коментар!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.