7 тајни за нишалка кои малку луѓе ги знаат

 7 тајни за нишалка кои малку луѓе ги знаат

Neil Miller

Одењето во кабаре е исто така откритие на реалноста која е многу различна од животот овде за оние кои никогаш не биле таму. И овде, на веб-страницата Фатос Десконхецидос, веќе ви покажавме неколку тајни што ги откривате одејќи во оваа средина.

Кулите за нишање се места кои работат во резиденции, дискретни улици, фарми или ноќни клубови кои нудат области за Практиката на размена на парови се случува без какви било предрасуди или дискриминација.

Но, пред да влезете и да го доживеете светот на свингот, има некои работи што се случуваат внатре, а кои стануваат тајна меѓу присутните.

Имајќи го тоа на ум, нашиот уреднички тим се врати и откри неколку тајни за лулашката куќа за кои малку луѓе знаат како функционира:

1 – Постојат два многу вообичаени типа од нив

Постојат два вида куќи кои се многу познати, а тоа се регистрирани ноќни клубови и оние што прават приватни забави, со влез само за гости. Присуството на малолетници или сексуални работници не е дозволено.

2 – Влез

Влезот на некои места е дозволен само ако се врши помеѓу двојка. Слободните не влегуваат, бидејќи има одреден ден за тоа. Не можете да снимате внатре во куќата, да користите мобилен телефон или видео камера. Тишината во средини за вежбање замав е од суштинско значење.

3 – Почетници

Според Маркос Ентренос, 46 години, партнер воноќен клуб за парови 2А2 и автор на книгата „При двојка меѓу нас – замав“, во интервју за порталот viamulher, „ за почетници има средини кои изгледаат како обичен ноќен клуб во кој можат само да танцуваат. Некои ноќи се специјално направени за нив, понекогаш со „амор“ што ја олеснува интеракцијата.“

4 – Како да се однесуваме во околината

Исто така види: 7 неверојатни факти за Ерик Црвениот, таткото на сите Викинзи

Според текстот со правилата на вилашка куќа во градот Гојанија, во Гојаш, објавен во весникот O Popular, „ одлуката дали да има или не секс со други парови мора добро да се разбере помеѓу двојка, како и како и двајцата да бидат свесни за вашите постапки и опции. Важно е да имате цврста врска, бидејќи не е практиката на фантазија која ќе доведе до закрепнување на истрошена или веќе расипана врска .“

5 – Што да облечете и како да дејствуваш таму

Исто така според прирачникот на свинг куќата објавена во весникот O Popular, „ ако си егзибиционист и сакаш провокативна облека, куќа дозволува и поттикнува таков став. Секогаш согласувајте се со вашиот партнер што може или не може да се случи. Избегнувајте да им пречете на другите со долги, бесмислени разговори“. Некои места не дозволуваат шорцеви, панталони, апостолки, дуксери или капри панталони.

6 – Кога ќе сретнете некој што го познавате

Ако сретнете најдете некој што го познавате локално, куќните правила бараат од вас да се однесувате природно.Според текстот, „ ако сте на истото место, веројатно намерата или љубопитноста е иста “.

7 – Јавниот профил

Според партнерот на ноќниот клуб за парови 2A2, Маркос Ентренос, возрасната група многу варира. Тој вели дека „ денес, за разлика од пред 10 години, просечната возрасна група е многу намалена. До 2000 година, речиси не се видени парови под 30 години. Просекот е околу 35 години, меѓутоа, како и во секој ноќен клуб за парови во Бразил, овој опсег варира помеѓу 20 и 55 години.“

8 – Бонус – Како се случуваат лулашките

Според Фернандо Мендонча (22), чест посетител на свинг клубовите во Сао Паоло, во интервју за порталот uol, дека постојат видови на свинг и варијации во менувањето на партнерите. Тој го наведе на следниов начин:

Исто така види: 7 работи за кои мислиме дека се невозможни, но можат да се случат

Видови лулашки

– Мека лулашка: кога различни партнери разменуваат галење, бакнежи или орален секс, БЕЗ пенетрација.

– Тешко замавнување: кога дозволена е пенетрација помеѓу партнерите.

Варијации

– МФФМ: замав меѓу бисексуални жени и хетеросексуални мажи

– МФМФ: замав меѓу жени и хетеросексуални мажи

– ФММФ: лулање помеѓу стрејт жени и бисексуални мажи

– ММФФ: замав меѓу жени и бисексуални мажи

Што мислевте за овие тајни за куќата за нишање? Дали сте биле или сакате да одите на едно? Испратете ни го вашиот коментар!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.