Запознајте ја 8-годишната Русинка која се смета за најубавото девојче на светот

 Запознајте ја 8-годишната Русинка која се смета за најубавото девојче на светот

Neil Miller

Светли очи, мазна, беспрекорна кожа, долга, сјајна златна коса. Ова се највпечатливите карактеристики на малата Русинка, наречена Кристина Пименова, која сигурно има направено повеќе фотосесии од многу возрасни модели таму. Патем, оваа количина на работа е тесно поврзана со титулата што ја носи девојчето на само 8 години: „најубавото девојче на светот“.

Тешка? Па, барем за тоа зборуваат многу луѓе неодамна на интернет. Иако убавината на девојчето е навистина запрепастувачка и е надополнета со сладоста на гледањето, има и такви кои тврдат дека родителите на детето грешат што ја оставаат изложена како што била уште од нејзината 5-та година, кога почнала да се појавува во светот на модата. Кристина, инаку, беше дури и на насловната страница на Vogue Bambini, верзија на Vogue Italia посветена на децата; е дел од кампањите на Бенетон и Роберто Кавали; и има повеќе од 2 милиони следбеници на Фејсбук!

Имајќи го предвид целиот овој гламур што го опкружува детето, најповторливото прашање беше: до кој степен овој публицитет може да влијае на малото девојче? Дали мислите дека е правилно што таа толку многу работеше во детството, особено со проекти поврзани со стандардите за убавина и модните барања?

Темата е навистина контроверзна и ги дели мислењата, но никој не може да не се согласи дека Кристина Пименова е навистина убава девојка и ако ненајубавиот на светот, не е далеку од тоа. Погледнете неколку професионални фотографии кои малата Русинка веќе ги има во своето портфолио:

Исто така види: 10 тајни кои вработените во Мекдоналдс никогаш не би ви ги кажале

Исто така види: Бразил има ексклузивно крстарење за либерални парови

Дали сакате да запознаете други убавици таму? Потоа кликнете за да прочитате и откријте 10 земји со најубави жени и резултат од спојувањето на 8-те најубави жени во светот.

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.