Откријте ја мрачната вистина на патиките што висат од жици

 Откријте ја мрачната вистина на патиките што висат од жици

Neil Miller

Дали некогаш сте закачиле патики на жица? Дали знаете што значи тоа? Па, за многумина тоа може да изгледа само како смешна шега, бидејќи е невообичаено да наидете на патика што виси од врвка светлина. Всушност, ова не е само пракса во вашиот град, а уште помалку во Бразил, во многу случаи, патиката што виси од жиците може да значи нешто забрането. Оваа практика има имиња како shoefiti (спој на зборовите „чевел“, од чевли, и фити, од графити), но може да се нарече и „zapatos colgantes“, „scarpe volanti“ и „фрлање чевли“. Дали сте ја прочитале нашата статија која го покажува значењето на симболите на пакувањето?

Исто така види: Непознати факти за гума за џвакање (или гума за џвакање)

Овој „обичај“, ако можеме така да го наречеме, е роден во САД и означува дека постои граница на територијата на бандата. Во Шпанија тоа значи дека има договор меѓу полицијата и мафијата. Во Австралија, обичните патики што висат на жица може да значат дека човек ја изгубил невиноста, сега зошто по ѓаволите некој би ги закачил своите патики на жица само затоа што ја изгубил невиноста?

Овде во Бразил, патиката што виси на жица значи нешто непријатно. Тенисот на жица одредува територии или фракции. Пример што можеме да го искористиме е фракцијата PCC (Прва команда на главниот град), која користи различни видови чевли за да ја означи својата територија. Но, не само тоа, некои гласини велат дека чевлите се форма на тортуражртви на грабежи, кои се принудени да одат боси откако ќе им ги украдат работите.

Но, ако мислите дека овие чевли на жиците не можат да бидат опасни, целосно се лажете. Овие патики можат да го прекинат снабдувањето со електрична енергија или дури да предизвикаат краток спој, па дури и да предизвикаат пожар. Но, ако имате патика која виси од жицата пред вашата куќа, во никој случај не обидувајте се да ја извадите од таму, може да добиете струен удар и да завршите со смрт.

Исто така види: Впрочем, што се случи со постариот Мицуки?

Вие сигурно се прашувате како е откриено значењето, нели? Не е тоа проблемот, ви објаснуваат Непознати факти! Откако видел толку многу чевли на жиците, американскиот режисер Метју Бејт бил првиот што бил љубопитен да го истражи случајот. Така, тој објави телефонски број за луѓето да се јават и да ги кажат своите верзии за случајот, и по многу повици, беа кажани многу и многу значења, инспирирајќи го Метју да сними краток филм наречен „Мистеријата на летечките кинкс“, во слободен превод на Португалски, „Тајната на летечкиот тенис. Можете да го погледнете краткиот филм подолу.

Значи, драги читатели, дали во вашиот град тенисот виси на жица има поинакво значење? Оставете го вашиот коментар овде!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.