Пол Вокер во Fast and Furious 10: Вака покојниот актер се враќа во новиот филм од франшизата

 Пол Вокер во Fast and Furious 10: Вака покојниот актер се враќа во новиот филм од франшизата

Neil Miller

„Брзи и бесни“ е една од најомилените акциони филмови франшизи кај публиката ширум светот. Започна во 2001 година и стана една од најдолгите акциони саги. Секој кој ја сака целата франшиза го знае Пол Вокер како Брајан О'Конер и знае дека тој беше еден од протагонистите на сагата. Сепак, на 30 ноември 2013 година, актерот доживеа сообраќајна несреќа која му го одзеде животот.

Дури и без еден од главните ликови, франшизата продолжи. И сега, во Fast and Furious 10, еден од најочекуваните моменти од јавноста беше како Пол Вокер ќе се врати во сагата. Тој навистина се појавува, но не на начинот на кој обожавателите очекуваа.

Исто така види: Колку чини приватен авион?

Десеттиот филм од сагата беше објавен на 18-ти мај и се сметаше за еден од најочекуваните филмови на годината. Тоа е затоа што, покрај тоа што беше еден од последните филмови за Брзи и бесни, фановите го очекуваа и враќањето на Брајан како што се случи во Брзи и бесни 9.

Враќањето на Брајан

омраза на еднорог

Иако сцените каде што се појавува Брајан во филмот не се менуваат многу. Тоа е затоа што тие се од петтиот филм „Operação Rio“, со повеќе од 10 години снимање. Тоа беше начинот на кој тие најдоа да го вратат Брајан во франшизата без непочитување на сеќавањето на актерот.

Враќањето на Брајан ќе мора да се случи во франшизата бидејќи, во филмовите, тој не умре, туку само си замина сцена за да се грижите за вашето семејство. Но, тоа неима многу смисла бидејќи Миа, сопругата на Брајан, се појавува во последните неколку филмови.

Како што сето тоа покажува, Fast & Furious 10 ќе биде првиот дел од трилогијата. Особено затоа што, според Вин Дизел, постои можност да се има Брзи и бесни 12.

Брзи и бесни

За оние кои ја сакаат франшизата, 10-тиот филм е одличен подарок. А за оние кои не ја познаваат и сакаат да ги гледаат филмовите, погледнете каде може да се видат.

The Fast and the Furious (2001)

The првиот филм од франшизата ги истражува нелегалните трки во САД и културата на тјунинг која станува популарна, а тоа е модификација на автомобил. Овој филм е достапен на Star+.

+ Fast & Furious (2003)

Две години подоцна се појави вториот филм во кој Брајан О'Конер, кој има еден во полиција, а другиот во улични трки, тој е повикан да учествува во мисија за борба против организираниот криминал кој вклучува илегални трки. Продукцијата е достапна на Globoplay и Star+.

Fast and Furious: Tokyo Challenge (2006)

Овој филм се смета за спин-оф бидејќи го нема Оригинална актерска екипа. Ги прикажува и недозволените трки, но фокусот е на дрифтувањето, техника која го тера болидот да „лизга“ хоризонтално во кривините. Секој што сака да го види или прегледа филмот е достапен на Globoplay и Star+.

Fast and Furious 4 (2009)

Во овој филм, главната актерска екипа се враќа и приказнатапрестанува да се фокусира на нелегални трки и засекогаш влегува во полицискиот и акциониот заговор. Четвртиот филм е во каталогот на Globoplay и Star+.

Fast and Furious 5: Operation Rio (2011)

Исто така види: Авторот на Наруто објаснува зошто ја избрал портокаловата боја за облеката на нинџите

Петтиот филм од франшизата се одвива во Бразил при што заплетот е осцилацијата на „семејството“ на Торето кое осцилира меѓу криминалот и законот. И, се разбира, љубителите на филмот се сеќаваат на иконската фраза што ја кажа Вин Дизел: „Еве го Бразил“. Филмот е достапен и на Globoplay и Star+.

Fast and Furious 6 (2013)

По она што се случи во Бразил, ликовите се шират низ светот, но Хобс треба повторно да го обедини „семејството“ за да уништи криминална организација во Лондон. Функцијата е во каталогот на Globoplay и Star+.

Fast and Furious 7 (2015)

Ова е последниот од филмовите со актерот Пол Вокер, кој почина во 2013 година. Во заговорот, сите се вратија во САД, но убиец ги лови сите во „семејството“ за да се одмазди за смртта на неговиот брат. Овој филм е достапен и на Globoplay и Star+.

Fast and Furious 8 (2017)

Дури и откако Пол Вокер, кој беше еден од главните ликови, почина, продолжи сагата за Дом и неговото „семејство“. Овде, Дом и Лети се спокојни во Хавана, но ги вознемирува жена-хакерски криминалец. За оние кои сакаат да го гледаат филмот, тој е на Globoplay, Star+ и Paramount+.

Fast & Furious: Hobbs &Шо (2019)

По осум филмови, ова е првиот спин-оф „Брзи и бесни“ што ги носи Хобс и засилувач; Шо како протагонисти. Поранешните ривали се обединуваат за да се борат против плановите на сајбер-терорист кој има биолошко оружје. Продукцијата е достапна за изнајмување на Amazon Prime Video, Claro Vídeo и Google Play Filmes за BRL 6.90 и на iTunes за BRL 9.90.

Fast and Furious 9 (2021)

Во деветтиот филм од франшизата, Дом и Лети откриваат дека изгубениот брат на Дом се вратил и заедно со негативец. Функцијата е достапна на Globoplay.

Fast and Furious 10 (2023)

Овој филм беше објавен на 18 мај и може да се гледа во сите кина во земјата. земја.

Извор: Velozes club, Tech tudo

Слики: YouTube, Еднорог мразец

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.