Епизодата на Боруто ги загрижи фановите на Наруто за Акамару

 Епизодата на Боруто ги загрижи фановите на Наруто за Акамару

Neil Miller

Секој обожавател на аниме знае кој е Naruto , но само оние што следат знаат дека историјата на франшизата оди многу подалеку од него. Еден од ликовите што го краде шоуто секогаш кога ќе се појави е Акамару , на крајот на краиштата, кој не сака слатко куче? Тој е партнер на Киба и негов најдобар пријател. Во последната епизода од Боруто се случи нешто во врска со малото куче што ги натера најстарите обожаватели да се плашат и да се загрижат.

Оваа недела, новата епизода од анимето го донесе Киба назад во центарот на вниманието.историја. Нинџата беше видена како работи заедно со Мираи и Ханаби со полицијата Конохагакуре во потрага по банда. Но, покрај присуството на член на кланот Инузука , забележано е и отсуство. Акамару не беше покрај неа. Некои фанови веќе полудеа по помислата на можна смрт, но тоа сè уште не е така.

Што се случи со Акамару?

Акамару не умре во Боруто . Кучето веројатно повеќе не е во физичка кондиција за да го придружува Киба . Бевме запознаени со преслаткото куче во оригиналната приказна за Наруто , кога имаше околу четири години и беше во цутот на кучешката младост. Во секвенцата, во Шипуден, тој веќе беше поголем, близу 7 години живот. Значи во Боруто , тој има најмалку 20, ако не и постар. Очигледно Акамару се пензионираше поради неговата возрастнапредни.

Исто така види: Погледнете го предвидувањето на ориксите за 2023 година

Во мангата судбината на кучето беше појасна отколку во анимето. Во еден момент од приказната, Киба разговара со Тамаки и Акамару се појавува во позадина, многу постар и опкружен со мачки и сопственото маче. Можеби е стар, но сепак е верниот придружник на Киба . Неговото „пензионирање“ е нешто многу валидно, бидејќи тој веќе излегол и му помогнал на својот партнер во неколку моменти, вклучително и во војна. Тој го заслужува тоа!

Исто така види: 21 најизненадувачки факти за љубовта

А вие, што мислите за пензионирањето на Акамару ? Коментирајте со нас!

Neil Miller

Нил Милер е страстен писател и истражувач кој го посветил својот живот на откривање на најфасцинантните и најнејасните куриозитети од целиот свет. Роден и израснат во Њујорк, ненаситната љубопитност и љубовта кон учењето на Нил го навеле да продолжи да се занимава со пишување и истражување, а оттогаш станал експерт за сите чудни и прекрасни нешта. Со остро око за детали и длабока почит кон историјата, пишувањето на Нил е привлечно и информативно, оживувајќи ги најегзотичните и невообичаени приказни од целиот свет. Без разлика дали истражувајќи во мистериите на природниот свет, истражувајќи ги длабочините на човечката култура или откривајќи ги заборавените тајни на древните цивилизации, пишувањето на Нил сигурно ќе ве остави маѓепсани и гладни за повеќе. Со Најкомплетната страница на куриозитети, Нил создаде единствена ризница на информации, нудејќи им на читателите прозорец во чудниот и прекрасен свет во кој живееме.